Dordrecht, Netherlands

10 jaar Totally Trafic: zoveel weten jongeren over verkeersveiligheid

"Denk niet dat we er al zijn. Te vaak nog worden jongeren, zelf, of door hun leeftijdsgenoten geconfronteerd met ongevallen in het verkeer. Samen maken we een punt van nul verkeersslachtoffers." Dat is de boodschap die Wiesje Hofstede, projectleider van Totally Traffic, heeft aan iedere verkeersdeelnemer. De organisatie bestaat dit jaar tien jaar en dat werd woensdag in de Duurzaamheidsfabriek gevierd.
Dennis Koorevaar | 16 september 2020 14:52 | Aangepast op 16 september 2020 14:52
"We willen de jongeren vooral bewust maken van het feit dat zij zelf verantwoordelijk zijn voor hun eigen veiligheid", legt Hofstede verder uit. "En vandaag hebben we een workshop die gegeven wordt aan twee scholen uit Dordrecht, zij krijgen les van het Nationale Verkeerslab."

24 procent van alle verkeersongevallen hebben te maken met afleiding in het verkeer; zoals smartphonegebruik. Hoewel dit in 2019 ook op de fiets verboden is en sindsdien beboet wordt, staat het percentage niet op nul.

"Die prikkel van een binnenkomend berichtje, die is sterker dan de wil om je veilig in het verkeer te gedragen. Natuurlijk gaan wij voor nul en daar doen we ook alles aan", vertelt Hofstede. "Maar niet iedereen is zich altijd bewust van het risico dat zij zich zelf of een ander aan doen in het verkeer."

Lees ook

Reeënpetitie: Stop de aanrijdingen, stop de jacht

Net voor de aanvang van de politieke middagsessie op het Dordtse stadhuis wordt wethouder Tanja de J...

Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht verlengt opvang asielzoekers en Oekraïners

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft maandag 3 februari 2025 besloten de opvang van Oekraïn...

FC Dordrecht ziet spits Zandbergen naar VVV-Venlo vertrekken

Dean Zandbergen vertrekt bij FC Dordrecht. De 23-jarige spits maakt de overstap naar VVV-Venlo en te...

Kunstveiling tijdens open dag Helianthus voor Wereldkankerdag

Voor het eerst stond de open dag van inloophuis Helianthus in het teken van een kunstveiling, waarbi...

Garagemedewerkers staken voor betere cao

Medewerkers in de motorvoertuigen- en tweewielerbranche hebben dinsdag voor 24 uur het werk neergele...

Waarom sommige ouderen moeten fitnessen voordat ze huishoudelijke hulp krijgen

Een fitnesstraject dat ouderen in de Drechtsteden volgen zodat ze zo lang mogelijk zelf huishoudelij...