Dordrecht, Netherlands

Aanwinst Jop van der Avert wil graag doorpakken bij 'Engels cluppie' FC Dordrecht

Elfde zomeraanwinst Jop van der Avert stond dinsdag voor het eerst als contractspeler op het trainingsveld van FC Dordrecht. "Ik zeg altijd dat ik het een Engels cluppie vind, zo met het stadionnetje", vertelt de 21-jarige linkspoot over zijn avontuur in de Merwestad.Van der Avert maakte vorig seizoen voor Willem II uit Tilburg al zijn basisdebuut in de Eredivisie, maar dwong geen plekje af bij de selectie. "Ik heb er dus al aan mogen proeven", beseft hij. "En nu is het zaak om door te pakken en dat wil ik graag hier gaan doen."Stapje hogeropKomend seizoen had Van der Avert sowieso niet de intentie om in een jonger team te spelen. "Ik vond dat ik toe was aan een stapje hogerop bij een eerste elftal. Daar ging mijn voorkeur dus naar uit." Voor zijn proefperiode aan de Krommedijk was de verdediger ook nog op trainingskamp met Sparta Rotterdam. "Daar is het uiteindelijk niks geworden. Toen ben ik verder gaan kijken en kwam ik hier."
Corrado Francke | 27 juli 2021 15:43 | Aangepast op 27 juli 2021 15:43
De nieuwe weg die FC Dordrecht wil gaan inslaan, was voor de voetballer uit Bergen op Zoom een prikkel om bij de Schapenkoppen te tekenen. "Dat was de reden dat er contact is gekomen omdat ik daar ook van op de hoogte was. Die plannen zijn hartstikke mooi, hopelijk kan ik daar ook iets aan bijdragen", aldus een ambitieuze Van der Avert.

Dichtbij huis

Voor de centrumverdediger heeft het tekenen bij de Schapenkoppen nog een ander voordeel. "Het is nog steeds lekker dichtbij huis, het is een bekende plek voor me. Het contact was gelegd via Leon (innovatiemanager Leon Vlemmings, red.). Ik ben hier een weekje op proef geweest en het gevoel was goed."

Lees ook

FC Dordrecht heeft aan een kwartier genoeg tegen armoedig MVV

Buitenshuis gaat het de laatste weken wat minder voor FC Dordrecht, maar thuis is de ploeg dit seizo...

Koningsdag in Dordrecht dit jaar zonder Jubal: 'Het gaat gewoon niet met het aantal leden'

Het korps van Jubal luidt dit jaar niet de Koningsdag in met een aubade voor het Stadhuis. Een verl...

Tientallen streekgenoten krijgen lintje, oudste is 97 jaar

Het regent lintjes in de streek. Maar liefst 81 mensen hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding...

Wat is er te doen op Koningsdag? Alle activiteiten op een rijtje

Koningsdag staat voor de deur. Zaterdag kleuren de straten oranje en is er van alles te beleven in D...

Donderdag op TV Dordrecht: Via Cultura over dakloosheid en arme gezinnen

Deze week in Via Cultura een gesprek uit Via Forza met Debora van der Klei, over stichting Debster's...

Waterbus in problemen: aantal reizigers blijft achter

Het aantal reizigers dat gebruik maakt van de Waterbus blijft tegenvallen, meldt de provincie Zuid-H...