Dordrecht, Netherlands

ANWB: meer files dan voor coronatijd

Het aantal files in Nederland ligt dit jaar hoger dan voor de corona-epidemie. Dat zegt de ANWB op basis van de filecijfers over het eerste kwartaal van dit jaar. In vergelijking met begin 2019 steeg het aantal files met 10 procent.
RTV Rijnmond | 3 april 2023 11:30 | Aangepast op 3 april 2023 10:41
Arnoud Broekhuis van de ANWB Verkeersinformatie zegt dat er meer auto's zijn vergeleken met vier jaar geleden. In totaal kwamen er 470.000 auto's bij "En dat laat zijn sporen na op de weg."

Er zijn bijna 9 miljoen personenauto's in Nederland. "Tel daarbij het vrachtverkeer en het is duidelijk dat dit consequenties heeft voor de doorstroming. Zeker als we gelijktijdig de weg op gaan."
Dinsdag en donderdag blijven de drukste dagen op de weg. De dinsdagochtendspits groeide met 50 procent, die van donderdag met ruim 20 procent. Op maandag- en vrijdagochtend was het rustiger dan vier jaar geleden. De drukste provincies zijn nog steeds Zuid-Holland en Noord-Brabant.

Volgens de ANWB was het dit jaar in de ochtendspits met name heel druk op de A12 tussen de Duitse grens en Arnhem, ter hoogte van Duiven. In de avond is het vaak filerijden op de A27 bij Noordeloos. Dit jaar werd er ook een filerecord gebroken. Op dinsdagochtend 14 maart stond er door sneeuw en regen 1102 kilometer file.

Dit artikel is ook verschenen op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

Verkeer|File|ANWB|

Meest gelezen

Bezorgwagen supermarkt rolt water in

Redactie Streek 56 | RTV Ridderkerk | 17 apr 2025 20:48

Lees ook

File op A15 door pechgeval, 'omrijden heeft geen zin'

Op de A15 bij Sliedrecht is woensdagochtend een vrachtwagen met pech gestrand. Daardoor is één rijst...

A15 bij Sliedrecht komt binnen in file top-10

De A15 tussen Ridderkerk en Gorinchem is nieuw binnengekomen in de landelijke file top-10. Het gaat ...

ANWB AutoMaatje nu ook in Dordrecht

Veel andere plaatsen in onze streek hadden het al, maar binnenkort kan men ook in Dordrecht gebruik ...

File door werkzaamheden nóg langer dan normaal; veel vertraging op snelwegen

Al weken is het drukker dan normaal op de A16 door werkzaamheden aan de Drechttunnel, maar dinsdagoc...

Opnieuw lange files op A16 en N3

Weggebruikers moeten maandagochtend opnieuw rekening houden met veel vertraging in de streek. Door w...

Nog een weekje doorbijten: linkerbuis Drechttunnel gaat dicht

De laatste fase van de werkzaamheden aan de Drechttunnel gaat vrijdagavond van start. De linker tunn...