Dordrecht, Netherlands

Apengeluiden zorgen voor smet op overtuigende overwinning FC Dordrecht

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een overtuigende zege geboekt in de Keuken Kampioen Divisie. In eigen huis kwam MVV uit Maastricht nog wel op voorsprong, maar na rust werd die achterstand eenvoudig weggewerkt en was na negentig minuten 3-1 de eindstand. Vlak voor tijd werd de wedstrijd gestaakt toen Seydine N'Diaye racistisch werd bejegend door het MVV-uitvak. Ook gooiden zij aanstekers richting de Dordtse verdediging.
Marjolein Vos | 28 februari 2022 13:27 | Aangepast op 28 februari 2022 13:27
Voor het eerst sinds NAC-thuis (5 november, 2-1 overwinning) waren uitsupporters weer welkom aan de Krommedijk. Zij zagen hoe de openingsfase wel voor dreiging van Jacky Donkor zorgde, maar kansen bleven uit.

FC Dordrecht op achterstand
Dordt was sterker, al werd de eerste gevaarlijke aanval van de Limburgers meteen omgezet in een doelpunt. MVV had vrij baan op de linkerflank van de thuisclub, Anouar El Azzouzi kon onvoldoende wegwerken en daar profiteerde Orhan Dzepar van: 0-1.

De groenwitten namen ook na de goal het initiatief. Een heuse kansenregen volgde: Toine van Huizen, Christian Conteh, Mathis Suray, Stijn Meijer én Ersin Zehir waagden een poging. Meijer kreeg tien minuten voor rust vanaf de strafschopstip dé uitgelezen kans op de gelijkmaker, maar mikte op de paal.

Zo ging Dordrecht als de bovenliggende partij, maar op achterstand de kleedkamers in.

Sterke tweede helft
Trainer Michele Santoni zag hoe zijn ploeg de lijn uit de eerste helft doortrok na rust. Ditmaal ook met goal: uit een corner bleef de bal hangen en Anouar El Azzouzi wist daar wel raad mee. Op overtuigende wijze knalde hij Dordrecht op 1-1.

De storm richting de MVV-goal ging niet liggen. Ruggero Mannes leverde een fraai wippertje af bij Christian Conteh en ‘Der Rakettenmann’ schoot prachtig raak in de verre hoek: 2-1.

Meijer schiet nu wel raak
In het laatste kwartier kon MVV amper nog iets forceren. Aan de overkant bleek het tegendeel waar: Mannes vond ditmaal Meijer die de voorsprong van de Dordtenaren verdubbelde. Met een 3-1 eindstand werd een overtuigende zege geboekt en steeg de ploeg van Santoni naar plek achttien.

Vlak voor tijd werd het duel nog onderbroken. Racistische geluiden richting invaller Seydine N'Diaye vanuit het uitvak zorgden voor een grote smet op de wedstrijd.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Mannes, Van Huizen, El Azzouzi (N’Diaye ’85), Savastano; Zehir, Pascu (Vermeulen/65), Suray; Conteh (Biberoglu/85), Meijer, Donkor (Miceli/80)

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

FC Dordrecht mentaal ijzersterk: 'Er zit heel veel verdedigend gif in'

FC Dordrecht deelde op Valentijnsdag de liefde voor strijd op het voetbalveld. Dankzij een uitsteken...

De Plucheplakkers en het verhaal van de Portugese puntenpakker

Wie anders dan Celton Biai staat deze week in de spotlights van De Plucheplakkers. De Portugese doel...

FC Dordrecht huurt Feyenoord-doelman voor de rest van het seizoen

De jonge Feyenoord-doelman Mannou Berger komt de rest van het seizoen op huurbasis naar FC Dordrecht...

Zelfkritische Slory op schot voor FC Dordrecht: 'Ik moet ook leren genieten'

Jaden Slory was zaterdag opnieuw belangrijk voor FC Dordrecht. De Feyenoord-huurling zorgde bij Helm...

FC Dordrecht wint in Helmond door vroege goal Slory en uitblinker Biai

FC Dordrecht heeft zaterdag met de hakken over de sloot gewonnen bij Helmond Sport: 0-1. Al na minde...

De Plucheplakkers blikken terug op spectaculaire Dordtse transferwinter

Het was een spectaculaire transferwinter bij FC Dordrecht. De Plucheplakkers bespreken daarom alle i...