Dordrecht, Netherlands

Bibliotheek breidt diensten verder uit

Boeken reserveren, lenen en terugbrengen kon alweer een aantal weken bij Bibliotheek AanZet, maar vanaf maandag is de bieb ook weer open voor wie een rustige plek zoekt om te lezen, werken of studeren. Ook worden er in meerdere bibliotheken weer allerlei activiteiten georganiseerd voor met name kinderen en jongeren.
Vivian Rutte | 14 juli 2020 13:27 | Aangepast op 14 juli 2020 13:27
De bibliotheek heeft extra mensen moeten inhuren om alle veiligheidsmaatregelen te kunnen handhaven. Daarom zijn nog niet alle vestigingen open en zijn de openingstijden ook anders. Omdat elke vestiging anders is zijn er niet overal dezelfde faciliteiten beschikbaar. Bibliotheek AanZet verzoekt alle bezoekers daarom vóór het bezoek de website te raadplegen voor de veiligheidsmaatregelen, aangepaste openingstijden en beschikbare faciliteiten.

De Bibliotheek start gefaseerd zijn activiteiten weer op, bijvoorbeeld het Digitaal Inloopspreekuur, Klik & Tik en het Taalcafé. Ook gaan veel activiteiten op afstand door. Zo is het Online Taalpunt bereikbaar voor vragen, en is er een telefonisch Digitaal Inloopspreekuur. Ook niet-leden kunnen gebruik maken van een deel van het aanbod.

De Bibliotheek AanZet is blij weer van start te kunnen met een breder aanbod: “De bibliotheek is er ook voor wie beter wil leren lezen en schrijven of met de computer en het internet wil kunnen omgaan. Wij vinden het belangrijk dat iedereen zelfstandig mee kan doen aan de samenleving. Met activiteiten, cursussen en advies op het gebied van taal, digitaal en informatie, helpen we mensen op weg.”

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...