Dordrecht, Netherlands

Biobak beleeft avonturen in Dordtse natuur

Met de "Biobak" opzoek naar Dordtse natuur. Natuur op plekken waar we het niet verwachten. Dat is precies waar de twee biologen Karin Lammers en Jan Hengstmengel, samen met de "Biobak”, naar op zoek gaan. In 4 afleveringen te zien bij RTV Dordrecht.
Jordy Nijenhuis | 4 september 2018 13:11 | Aangepast op 4 september 2018 13:11
Karin en Jan gaan de binnenstad in en gaan opzoek naar bijzondere planten en dieren langs de A16. Daarnaast onderzoeken zij water uit Dordtse sloten en de natuur op de Dordtse begraafplaats de Essenhof.

De Biobak is de omgebouwde bakfiets van Karin Lammers, in Dordrecht bekend als “Biokaatje”. De bakfiets is uitgerust met alles wat voor onderzoek nodig is. Biokaatje gaat langs basisscholen om te vertellen over de natuur en zoekt met kinderen actief naar planten en dieren.

Jan Hengstmengel geeft rondleidingen in Naturalis en werkt in de Leidse Hortus. Zijn voorouders komen uit Dordrecht. In de "Biobak” gaan de twee met schepnetten, microscopen, naslagwerken en thermosflessen koffie op onderzoek uit, waarvan de resultaten bij RTV Dordrecht te zien zijn.

Fossielen van 200 miljoen jaar oud in de trappen van het oude Dordtse stadhuis, bijzondere planten in de muren van de Dordtse grachten. Zoetwater garnalen, bloedzuigers, salamanders en woelmuizen zijn midden in de stad aanwezig op plaatsen waar we normaal voorbij racen en rennen.

De komende vier maanden wordt elke woensdag en zondag een aflevering uitgezonden. Woensdag 5 september wordt de eerste aflevering uitgezonden, vertellen cameraman Robert kraak en programmamaker Ron van de Rhee. Zondag 9 september wordt deze aflevering herhaald.

De afleveringen zullen ook op de site van RTV Dordrecht terug te zien zijn samen met de foto's tijdens de opnames.

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...