Dordrecht, Netherlands

Biobak: leven in Dordtse wateren

In de derde aflevering van De Biobak wordt het leven onderwater onderzocht. Gewapend met schepnetten en microscopen trekken onze huisbiologen, Karin Lammers en Jan Hengstmengel Dordrecht in.
Petra Scheurwater | 10 november 2018 11:00 | Aangepast op 10 november 2018 11:00
Onder andere vissen, salamanders, schaatsenrijders en bloedzuigers komen zij tijdens hun zoektocht tegen en dat valt heel niet tegen na de hittegolf van afgelopen zomer. Karin en Jan hebben bij alle dieren en planten een speciaal verhaal en nodigen uit om zelf op pad te gaan.

De Biobak is de omgebouwde bakfiets van Karin Lammers, in Dordrecht bekend als “Biokaatje”. De bakfiets is uitgerust met alles wat voor onderzoek nodig is. Biokaatje gaat langs basisscholen om te vertellen over de natuur en zoekt met kinderen actief naar planten en dieren.

Jan Hengstmengel geeft rondleidingen in Naturalis en werkt in de Leidse Hortus. Zijn voorouders komen uit Dordrecht.

De Biobak wordt gemaakt door programmamakers Ron van De Rhee en Robert Kraak. Aflevering 3 is komende zondag te zien vanaf 18:00 uur, ieder uur na het nieuws. Alle aflevering zijn te zien op het YouTube kanaal van RTV Dordrecht.


Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...