Bekijk hierboven ons verslag van de Dordtse horeca-actie 'De koek is op'.
Maar om te benadrukken dat er geen blijvend conflict is tussen de twee, hebben de horeca-ondernemers een gebaar gemaakt: ze hebben bloemen laten afleveren bij de afdeling handhaving. “Wat we niet moeten vergeten in deze gekke tijden, is dat handhevers en andere hulpverleners werken onder grote druk en dat dit ook voor hen soms moeilijk is. Daarom hebben we namens een aantal Dordtse horecazaken een bosje bloemen gestuurd om onze waardering en respect daarvoor uit te spreken,” laat Van der Toorn weten.
Burgemeester Kolff had begrip voor de actie. “Het is goed dat horeca-ondernemers in de stad laten dzien dat het water hen tot de lippen of daaroverheen staat,” zei hij zaterdag voor de camera van RTV Dordrecht. Maar daarbij moesten ze zich wel aan de regels houden. “Horeca-ondenemers die mensen binnen lieten of op het terras lieten zitten, kregen een waarschuwing.”
Maar het is bij die waarschuwing gebleven en dat werd gewaardeerd. “Het zegt ons ook iets dat er geen boetes zijn uitgedeeld en we juist in gesprek konden met elkaar. We moeten het samen blijven doen, alleen dan komen we er als horeca en als stad weer bovenop.” Van der Toorn hoopt dat hij snel weer iedereen kan ontvangen, voor meer dan alleen een kopje koffie en een koekje. “Handhavers van de stad zijn natuurlijk altijd welkom voor eeen lekker hapje of een kopje koffie,” laten hij namens de ondernemers lachend weten.