Dordrecht, Netherlands

Diego schreef voor zijn dood een brief

Diego, de jongen van 10 uit Dordrecht die in maart vorig jaar vermoord werd, heeft vlak voor zijn dood een brief geschreven. Hij zou daarin over een nieuw leven met zijn vader hebben gesproken.
Gert van der Steen | 19 april 2018 10:59 | Aangepast op 19 april 2018 10:59
Die brief werd gevonden in de tuin van het huis van zijn vader aan de Jan Vethkade, waar hij dood werd aangetroffen. De brief was grotendeels verbrand, maar uit het handschrift kon worden vastgesteld dat Diego hem zelf had geschreven. Dat bleek op een zitting van de rechtbank in Rotterdam.

Zijn vader Marcel S. zit sinds Diego werd gevonden al vast als verdachte. Hij ontkent zijn zoon te hebben gewurgd en zegt dat een ander persoon het huis moet zijn binnengedrongen. Zijn advocate Van de Wijngaart vroeg om nader onderzoek naar de brief op vingerafdrukken of DNA-sporen. Volgens het OM is dat nu niet meer mogelijk. Of de brief nog invloed heeft op het onderzoek is niet duidelijk.

Marcel S. schreef vlak voor de dood van zijn zoon een brief aan zijn ouders. Die wordt door het OM als afscheidsbrief gezien en dus als aanvullend bewijs. Zijn advocate vroeg weer om S. vrij te laten, maar de rechtbank ging daar niet in mee. Er zou voldoende bewijs tegen hem zijn.

De inhoudelijke behandeling van de zaak is op 19 en 21 juni in de Rotterdamse rechtbank.

Lees ook

FC Dordrecht heeft aan een kwartier genoeg tegen armoedig MVV

Buitenshuis gaat het de laatste weken wat minder voor FC Dordrecht, maar thuis is de ploeg dit seizo...

Koningsdag in Dordrecht dit jaar zonder Jubal: 'Het gaat gewoon niet met het aantal leden'

Het korps van Jubal luidt dit jaar niet de Koningsdag in met een aubade voor het Stadhuis. Een verl...

Tientallen streekgenoten krijgen lintje, oudste is 97 jaar

Het regent lintjes in de streek. Maar liefst 81 mensen hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding...

Wat is er te doen op Koningsdag? Alle activiteiten op een rijtje

Koningsdag staat voor de deur. Zaterdag kleuren de straten oranje en is er van alles te beleven in D...

Donderdag op TV Dordrecht: Via Cultura over dakloosheid en arme gezinnen

Deze week in Via Cultura een gesprek uit Via Forza met Debora van der Klei, over stichting Debster's...

Waterbus in problemen: aantal reizigers blijft achter

Het aantal reizigers dat gebruik maakt van de Waterbus blijft tegenvallen, meldt de provincie Zuid-H...