“Dertien jaar geleden ben ik op mijn zolder begonnen”, vertelt mede-eigenaar Abbe de Groot. “Dat liep op een geven moment zo goed dat er veel te veel e-mails binnen kwamen (met aanvragen). Toen heeft mijn goede vriendin Esther Engelen aangeboden om het klantencontact te gaan bijhouden. Van lieverlee werd het bedrijf wat groter. Toen kregen we op een gegeven moment ook de kans om in het Magazijn bij Velvet een plek te krijgen. Dat was eigenlijk onze eerste echte winkel.”
“Daar hebben heel veel Dordtenaren ons leren kennen”, zegt Esther Engelen. “Maar dat werd ook snel ook alweer te klein. Toen zijn we verhuisd naar de Steegoversloot. In ons huidige pand op de Johan de Wittstraat zijn we echt helemaal op ons gemak.”
Grote drukte
Dat het zo druk is en dat ze inmiddels aanvragen voor reparaties uit heel het land krijgen, heeft volgens de eigenaren meerdere redenen. “Je ziet bij ons dat het vaak om emotionele waarde gaat. Het is van vader geweest, het is van opa geweest. Ondanks dat het apparaat misschien 100 euro waard is en wij er iets van 300 euro aan moeten doen, wordt het toch wel heel vaak gedaan”, licht Engelen toe.
“Ook zien we vaak vanuit duurzaamheidsoverwegingen dat klanten graag willen dat het apparaat gemaakt wordt. Er zijn mensen die zeggen: mijn apparaat is defect en economisch is het wel af. Maar van uit duurzaamheidsoogpunt wil ik graag dat het gerepareerd wordt, dat zien we eigenlijk steeds vaker”, vertelt De Groot.
Wat ook nog mee speelt is dat vinyl erg populair is onder jongeren. “Jongeren willen vooral plaatjes gaan draaien, maar mijn eerste vraag is dan: heb je speakers en een versterker?, legt Engelen uit. “Dan is het antwoord heel vaak nee. Dan vraag ik: misschien hebben je ouders nog iets op zolder staan. Vaak is dat toch op zolder beland, bijvoorbeeld een set speakers die nog 10 jaar mee kan. Als dat niet zo is, hebben ook wel budgetapparatuur staan. Maar voor 200 euro heb je niet een platenspeler met een versterker. Het zijn wel allemaal losse onderdelen, want van daar uit heb je ook het beste geluid. En dat willen we de jeugd ook graag mee geven.”