Dordrecht, Netherlands

'Dit lost woningnood niet op', Woonbond kritisch op plannen gemeente

Als het aan de gemeente Dordrecht ligt worden regels voor kamerverhuur flink versoepelt om het woningtekort aan te pakken. Woonbond en mensen op straat zijn kritisch over de plannen.
Barbara Visscher | 18 april 2025 18:22 | Aangepast op 18 april 2025 18:22
Woningeigenaren die zonder toestemming twee kamers kunnen verhuren, meer kleinere appartementen en meer huurwoningen boven winkels in de binnenstad. Het woningtekort is groot in onze regio. Daarom is het volgens wethouder volkshuisvesting Wim de Kruiff belangrijk dat er actie wordt ondernomen.

"We hebben te maken met ingewikkelde vraagstukken op het gebied van wonen. De woonruimte is schaars, de wachtlijsten zijn lang. Daarom proberen we meer woonplekken te creëren binnen de bestaande regels", zegt hij.

Niet iedereen positief
Niet iedereen is positief over de plannen van de gemeente. “Het zal niet leiden tot genoeg betaalbare woonruimte voor iedereen die het nodig heeft”, zegt Mathijs ten Broeke van de Woonbond. “Dus het is belangrijk om te kijken naar wat de gemeente verder doet om betaalbare woonruimte te creëren.”

Een vrouw op straat geeft aan: "Het is niet een structurele oplossing. Uiteindelijk is iedereen natuurlijk op zoek naar een eigen plek, dus waar je voor langere tijd kunt verblijven." En het vinden van een eigen stek is er niet makkelijker op geworden.

De bouw van sociale woningbouw loopt in Dordrecht achter bij wat nodig is en vanwege de verkoop van huurwoningen door particuliere beleggers is het aanbod op die markt gekelderd. Dat iedereen straks zomaar, zonder toezicht, meerdere kamers mag verhuren, doet bij de Woonbond de wenkbrauwen fronsen. Waarom dat is, zie je in onze reportage op ons YouTube-kanaal.

Meest gelezen

Parkeergarage Spuihaven per direct gesloten

Redactie Streek 56 | 15 apr 2025 15:00

Bezorgwagen supermarkt rolt water in

Redactie Streek 56 | RTV Ridderkerk | 17 apr 2025 20:48

Lees ook

FC Dordrecht ziet kans op directe promotie slinken na zeperd in Oss

FC Dordrecht heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd voor directe promotie. Op bezoek...

Handbalcoach misbruikte kwetsbare pupil: ‘Ik dacht dat het een gelijkwaardige relatie was’

Het is een spannend moment in de rechtszaal, als het slachtoffer aan de verdachte vraagt: “Kijk me d...

Nog twee weken Unieke 'Opwaarts'-concerten op TV Dordrecht

De komende twee weken staat de zaterdagavond op TV Dordrecht in het teken van Opwaarts. Unieke conce...

Vrijdag op TV: Op Pad Met Ad: of toch ‘het pad van Ad’ (Wouters)

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik helemaal naar België, ...

Noodoplossing voor basisschool: leegstaand pand moet vijf klassen herbergen

Een leegstaand schoolgebouw in Sliedrecht moet tijdelijk leerlingen van CBS Oranje-Nassau gaan huisv...

Je eigen zolder verhuren wordt voor Dordtenaren een stuk makkelijker

De gemeente Dordrecht wil regels voor kamerverhuur flink versoepelen, om meer woonruimte te creëren ...