Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht sluit 2024 af met knotsgekke 3-3 tegen FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een spektakelstuk. Aan de Krommedijk kwam middenmoter FC Eindhoven drie keer op voorsprong, maar antwoordde de thuisploeg even vaak: 3-3.
Corrado Francke | 20 december 2024 21:58 | Aangepast op 20 december 2024 21:58
Aan kerstsfeer in ieder geval geen gebrek aan de Krommedijk. Want met een dweilorkest, kerstmutsen, chocolademelk én braadworsten was het beregezellig bij het Supportershome. Zelfs de kerstman gaf, in aanloop naar het sluitstuk van 2024, acte de présence op de parkeerplaats.

Dezelfde elf
Binnen de lijnen van het M-Scores Stadion waren er echter andere prioriteiten: zegevieren in het laatste competitieduel van 2024. Daarin startte de thuisploeg met precies dezelfde elf als een week eerder in Kerkrade, waar Devin Haen met zijn achtste seizoenstreffer voor een 0-1 overwinning zorgde.

Na een weinig verheffend openingskwartier, met kleine kansjes voor Korede Osundina (FC Dordrecht) en Daan Huisman (FC Eindhoven), kwamen de bezoekers op voorsprong via Boris van Schuppen. De Brabander zag een schot vanaf de rand van het doelgebied, via het been van verdediger Sem Valk, achter doelman Liam Bossin verdwijnen.

Ongeslagen reeks op de tocht
Het elftal van trainer Melvin Boel was zodoende, net als in de vorige thuiswedstrijd tegen Telstar, op achtervolgen aangewezen om de ongeslagen competitiereeks aan de Krommedijk te verlengen. Want sinds 10 november 2023 wist geen enkele bezoekende club meer een reguliere Keuken Kampioen Divisie-ontmoeting te winnen in Dordrecht, al had FC Eindhoven duidelijk plannen om die 'streak' te beëindigen.

Daarna overtuigde FC Dordrecht niet, maar lag de gelijkmaker er vlak voor rust tóch in. Daniël van Vianen wist wel raad met een afgeslagen corner en zorgde, mede dankzij een lichte touché van Eindhovenaar Collin Seedorf, voor de 1-1.

Aan de thuisploeg de taak om de opmars na de thee voort te zetten en wellicht te profiteren van wat vermoeidheid bij FC Eindhoven. Een groot deel van de Brabantse basiself kwam afgelopen dinsdag namelijk ook in actie in de KNVB Beker, met een 1-3 nederlaag bij competitiegenoot Excelsior als teleurstellend resultaat.

Geen penalty, wel een goal
Hoewel de thuisploeg prima aan de tweede helft begonen arbiter Clay Ruperti een duidelijke Eindhovense handsbal over het hoofd zag (en FC Dordrecht dus een penalty ontnam), waren het de bezoekers die na een uur opnieuw konden juichen. Een corner bleef hangen en daar wist Dyon Dorenbosch wel raad mee: 1-2.

Die treffer was het begin van een knotsgekke fase. Want een kwartier later stond het al 2-3, nadat Jop van der Avert al koppend voor de gelijkmaker zorgde en Achraf El Bouchataoui verantwoordelijk was voor de derde FC Eindhoven-goal.

Tóch nog de 3-3
Waar de eerste KKD-thuisnederlaag van 2024 in de maak leek, werd dat op het nippertje voorkomen. Een voorzet van Chiel Olde Keizer miste alles en iedereen, waarna Dean Zandbergen binnen kon schuiven: 3-3. Daarna kreeg mede-invaller Joep van der Sluijs nog een enorme kans op meer succes, maar de rechtsbuiten schoot in kansrijke positie naast.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Olde Keizer/82), Valk, Van der Avert, Hilton; Van Vianen, Parlanti (Da Silva/82), Schuurman (Zandbergen/68); Osundina (Van der Sluijs/68), Haen, Slory (M'Bemba 90+8')

Lees ook

Koningsdag 2025: dit is er vandaag te doen in onze stad en streek

Het is Koningsdag. In het hele land zijn er allerlei activiteiten te doen. Hieronder zie je een over...

Mannou Berger kent topdebuut bij FC Dordrecht, dat thuis wéér de nul houdt

Mannou Berger beleefde vrijdagavond een uitstekend debuut voor FC Dordrecht. De doelman zag zijn plo...

FC Dordrecht heeft aan een kwartier genoeg tegen armoedig MVV

Buitenshuis gaat het de laatste weken wat minder voor FC Dordrecht, maar thuis is de ploeg dit seizo...

Koningsdag in Dordrecht dit jaar zonder Jubal: 'Het gaat gewoon niet met het aantal leden'

Het korps van Jubal luidt dit jaar niet de Koningsdag in met een aubade voor het Stadhuis. Een verl...

Tientallen streekgenoten krijgen lintje, oudste is 97 jaar

Het regent lintjes in de streek. Maar liefst 81 mensen hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding...

Wat is er te doen op Koningsdag? Alle activiteiten op een rijtje

Koningsdag staat voor de deur. Zaterdag kleuren de straten oranje en is er van alles te beleven in D...