Dordrecht, Netherlands

Gemeente neemt Zwembad De Dubbel over

Zwembad De Dubbel is sinds vrijdag 25 september officieel eigendom van de gemeente Dordrecht. De exploitatie blijft in handen van Stichting Zwembad De Dubbel.
Vivian Rutte | 25 september 2020 17:32 | Aangepast op 25 september 2020 17:32
Door deze constructie is de toekomst van het zwembad voor minstens 15 jaar veiliggesteld, meldt de gemeente. De Dubbel wordt momenteel flink gerenoveerd, en is daarom tot mei 2021 gesloten. Bij heropening zal dan ook meteen het uitgesteld 50-jarig bestaan van het zwembad worden gevierd.

Zwembad De Dubbel krijgt tijdens de renovatie onder andere nieuwe tegels, nieuwe kleedkamers, een nieuwe entree, betere personeelsruimten en een invalidentoilet. Verder komen er een vernieuwde waterbehandelingsinstallatie en de klimaatinstallatie. Met maatregelen zoals LED-verlichting en zonnepanelen wordt het zwembad ook duurzamer.

De gemeenteraad heeft voor de omvangrijke verbouwing €3,2 miljoen beschikbaar gesteld. Dit flinke bedrag was voor de gemeente aanleiding om nog eens te kijken naar hoe het zwembad het beste te beheren. Samen met het bestuur is, met het oog op de toekomst, besloten het eigendom over te dragen aan de gemeente. Dat is een vergelijkbare situatie als bij het Wantijbad.

Voorzitter Jaap van den Berg: “Ik ben blij dat we hier samen goed zijn uitgekomen. Zwembad De Dubbel kan echt weer voor jaren vooruit." Ook wethouder Marco Stam is tevreden: “Dordrecht heeft straks weer drie mooie zwembaden die elkaar mooi aanvullen. Daar mag de stad trots op zijn. Dubbeldam heeft volgend jaar een gemoderniseerd en vernieuwd zwembad."

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...