Dordrecht, Netherlands

Grote overlast werk aan spoor

Zowel NS als Arriva gaan in december werkzaamheden uitvoeren aan het spoor.
Gert van der Steen | 1 december 2016 11:16 | Aangepast op 1 december 2016 11:16
Op de lijn Dordrecht-Rotterdam wordt het werk in twee perioden uitgevoerd. De eerste loopt van zaterdag 3 tot en met zondag 18 december, de tweede van zaterdag 7 tot en met zondag 22 januari. Omdat het om uitgebreide werkzaamheden aan de Willemstunnel en stations gaat zijn de gevolgen voor het treinverkeer groot. Station Blaak wordt zelfs twee keer drie dagen helemaal gesloten. 
Op weekdagen zijn er twee van de vier sporen vrij voor het treinverkeer, zodat er minder treinen rijden. 
In de weekenden is er maar één spoor beschikbaar, maar daar rijden alleen Thalys- en goederentreinen. Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam worden dan met bussen vervoerd. Verder rijden er bussen van Zwijndrecht naar Rotterdam-Alexander en naar Schiedam. Ook rijden er spitsbussen voor studenten uit Tilburg en Breda naar de universiteiten in Rotterdam en Delft. NS zegt wel rekening te houden met de drukte rond de kerstmarkt in Dordrecht.

Bij Arriva beperkt de hinder zich tot het weekend van 3 en 4 december. Dan rijdt er één trein per uur tussen Dordrecht en Gorinchem, maar op andere tijden en vanaf andere sporen dan normaal. Twee stoptreinen per uur rijden er tussen Stadspolders en Gorinchem. In Gorinchem moet worden overgestapt voor de rit naar Geldermalsen. Op dat traject rijden de treinen wel normaal.

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...