Dordrecht, Netherlands

Historische roman over Dordtse voorouders

"Als mensen het hebben over Dordrecht, dan zeg ik altijd meteen: 'O, ja, leuke stad hè?! Het is mooi, oma is daar geboren, heeft daar een horecabedrijf gehad en meer wist ik niet." Daarom schrijft Anneliese Vonk uit Gelderland het verhaal van haar voorouders op, dat eind 2019 gepubliceerd moet worden: Marjanneke.
Petra Scheurwater | 28 februari 2019 17:22 | Aangepast op 28 februari 2019 17:22
Marjanneke is een historische roman, die het verhaal vertelt van de overgrootouders van de schrijfster: Marjanneke (Maria Anna) en Joost (Joseph) de Kleijn. Zij leefden van 1884 tot 1898 in Dordrecht, waarvan drie jaar op de Wijnstraat. Daar woonden ze boven een Logement Burgerhotel is en werd de oma van Anneliese - Betje - geboren.

"Het is heel mooi op deze trap te zitten en te weten hier hebben ze gelopen", vertelt Anneliese in het trappenhuis in het pand waar haar familie bijna 150 jaar geleden woonde. "Hier komen de verhalen terug die mijn oma, die geboren is in Dordrecht, vertelde. Over de zeelui die hier van de trap afdonderde en ruzie maakten als ze een borrel teveel ophadden, met alle gevolgen van dien."

Al eerder schreef Anneliese Vonk een boek. Toen ze met haar vriendinnen in Dordrecht was kwam ze op het idee om een boek over haar overgrootouders te schrijven, maar dat was sneller gezegd dan gedaan. Voor de juiste informatie dook ze samen met haar zus het archief in en daar vond ze al een heleboel, maar nog lang niet alles.

Voor het boek eind van het jaar gepubliceerd wordt kan ze nog alle hulp gebruiken. Daarom deed ze in de facebookgroep 't Dordrecht van toen - geschiedenis van een eiland een oproep om informatie en foto's te krijgen van haar familie. Ze heeft nu een foto van haar overgrootmoeder. Haar eigen familie heeft zelf geen foto's.

"Een zus van oma Betje, Cornelia, trouwde in 1893 met Hendrik Heuser en woonden Aan den Dubbeldamschenweg 3. Een zus van Hendrik Heuser, Anna, trouwde in 1898 met Martinus Mampaeij. Volgens mij zijn hier nog familieleden van terug te vinden in Dordrecht. Ik hoop op deze manier nog wat ontbrekende puzzelstukjes te vinden."

Mocht je foto's hebben, of nog meer informatie over de familie, dan kun je via Facebook contact opnemen met Anneliese.

Foto: Overgrootmoeder Marjanneke (links) en Oma Betje (rechts, onbekend is wie er tussenin staan.

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...