Dordrecht, Netherlands

Lionsclub Dordrecht organiseert kerstdiner voor Voedselbankklanten 

Onder het motto ‘Zij blij, jij blij’ organiseert de Lionsclub Dordrecht dit jaar kerstdiners voor Dordtenaren die afhankelijk zijn van de Voedselbank. De club doet dat in samenwerking met de Dordtse horeca, om ook hen te steunen.
Vivian Rutte | 17 november 2020 16:43 | Aangepast op 17 november 2020 16:43
De hoeveelheid diners die kan worden weggegeven, is afhankelijk van het aantal donaties dat de Lionsclub ontvangt. De club roept daarom via de website mensen op om geld te doneren. 

Het idee voor de kerstdiners komt van de Lionsclub en Mariska Wagner en Dirk-Jan Costeris van Durf en Stichting Maatschappelijk Ondernemers. Zij waren tijdens de eerste golf initiatiefnemers van de 1000 maaltijden voor Voedselbankklanten. Deze maaltijden werden door de toen werkloze koks van restaurant Post bereid. Alex Verburg, eigenaar van Post, schoof aan en het idee voor een kerstdiner was daar. 

De Lionsclub hoopt met de actie iets op poten te zetten dat zowel hulpbehoevende Dordtenaren helpt, maar ook noodlijdende horecabedrijven ondersteunt. De kerstdiners worden namelijk gemaakt door restaraurant Post, Lef, Het Magazijn, Luca, Merz en Olympiada. Deze restaurants verspreiden de komende tijd een flyer bij hun afhaalmenukaart zodat gasten kunnen doneren ten behoeve van de kerstdiners voor de Voedselbank Dordrecht.

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...