Dordrecht, Netherlands

Loulou, Indi en Floor staan in finale missverkiezing: 'We leren veel van elkaar'

Floor Aalberts, Indi Snel en Loulou Don Jasmijn Thomassen/RTV Dordrecht
Drie Dordtse dames gaan strijden om de titels 'Miss Beauty Zuid-Holland' en 'Miss Teen Beauty Zuid-Holland'. Loulou (18), Indi (19) en Floor (16) hebben een finaleplek weten te bemachtigen en zullen onze stad verdedigen tijdens de provinciale finales eind deze maand.
Jasmijn Thomassen | 6 maart 2025 08:00 | Aangepast op 5 maart 2025 15:26
Waar menig Nederlander een missverkiezing als vleeskeuring ziet, zien deze jonge vrouwen dat nét even anders. Zij zien missverkiezingen als een plek waar het tegenwoordig niet louter en alleen draait om een perfect plaatje naleven, maar eerder om het innerlijk en zelfontwikkeling.

In de knoop
De Dordtse Loulou Don (18) werd twee jaar geleden al uitgenodigd voor een castingdag van Miss Teen Beauty Zuid-Holland, maar toen heeft ze niet meegedaan. “Ik zat heel erg met mezelf in de knoop en ik wilde daar eerst aan werken", vertelt Loulou. “Ik ben heel zorgzaam en vergat mezelf vaak, ik heb heel erg moeten leren dat je altijd voor jezelf moet blijven zorgen."

Afgelopen jaar besloot ze dat ze het toch wilde proberen, want werken aan zichzelf heeft ze namelijk gedaan. Inmiddels helpt ze anderen met hun fysieke en mentale welzijn. Ze heeft haar eigen bedrijf en geeft trainingen, waarbij aandacht besteed wordt aan het mentaal sterker worden.

Sta voor wie je bent
Loulou heeft door haar deelname veel kunnen leren. De deelnemers krijgen trainingen en cursussen, bijvoorbeeld over sociale media en het presenteren en profileren van jezelf. “Ik heb geleerd dat je écht voor jezelf moet gaan staan, voor wie je bent en wat je vindt” zegt Loulou.

Floor Aalberts (16) is de Dordtse vertegenwoordiger bij Miss Teen Beauty Zuid-Holland. Deze ambitieuze dame zit nu in havo 4 en wil international business studeren wanneer ze haar diploma op zak heeft. Ze heeft altijd al een voorliefde voor missverkiezingen gehad, maar nooit eerder dacht ze zelf mee te doen. “Ik keek van kleins af aan naar missverkiezingen met mijn moeder en vond het geweldig. Na aandringen van vrienden en familie dacht ik: 'Waarom niet?'

Zelfvertrouwen
Indi Snel (19) deed al eerder mee aan een andere missverkiezing, waar ze werd geïnspireerd door haar rolmodel om ook mee te doen aan Miss Beauty Zuid-Holland. “Ik zag haar zelfvertrouwen en dat wilde ik ook voor mezelf. Daardoor wist ik gewoon dat het nog niet klaar was voor mij”, zegt Indi.

De missverkiezing is een wedstrijd, maar onder de deelnemers leeft dit sentiment niet. “Ik vind het niet écht een wedstrijd. Wij zijn eerder een vriendinnengroep en we groeien samen in het proces. We leren heel veel van elkaar”, vertelt Indi.

Hard werken
Missverkiezingen zijn misschien veel pracht en praal, maar hard werken kunnen de deelnemers ook. Naast meedoen aan missverkiezingen werkt Indi als doktersassistente en in een verzorgingstehuis voor mensen met dementie. Hier haalt ze veel voldoening uit.

De provinciale finales, waarin de drie Dordtse dames zullen schitteren, zijn op woensdag 29 maart.

Meest gelezen

De auto van Irma en John stond vast in gesloten parkeergarage

Pascalle van Werkhoven | 7 mrt 2025 09:23

Lees ook

Voor overleden vrouw en familie: Frank bezoekt lopend alle Nederlandse gemeenten

Hij kan deze woensdag in één keer vier gemeenten in onze streek van zijn lijst schrappen. Frank Boer...

Eerste editie Swim to Fight Cancer naar Alblasserdam

Het zwemevenement Swim to Fight Cancer verhuist dit jaar naar Alblasserdam. Op zaterdag 13 september...

Maaike schaatst tweehonderd kilometer op één dag voor het goede doel

Maaike de Wit is verpleegkundige bij het Franciscus Gasthuis in Rotterdam. Op 24 januari is de Wit e...

Tientallen bikkels trotseren ijskoude Lek voor Nicaragua

In Hardinxveld-Giessendam sprong men afgelopen zaterdag al in de Merwede, in Dordrecht gingen tienta...

Oliebollen voor een goed doel: jongeren bakken voor Special Joy Mission Uganda

Op Oudjaarsdag staan jongeren uit Hardinxveld-Giessendam alweer jaren klaar om duizenden oliebollen ...

Luister vanaf nu 60 uur lang naar de 'Winter3Daagse'

Een marathonuitzending op Drechtstad FM, ATOS Radio en Exxact Barendrecht voor het goede doel. Vanaf...