Dordrecht, Netherlands

Masseur (68) zit aan borsten en geslachtsdeel: dag cel en 120 uur taakstraf

De masseur werkte als hobbyist in Hardinxveld-Giessendam Pixabay
Een 68-jarige Hardinxveld-Giessendammer krijgt een taakstraf van 120 uur nadat hij tijdens een massage over de schreef is gegaan. Daarnaast moet hij één dag de cel in, bepaalde de rechtbank afgelopen week.
Corrado Francke | 26 februari 2025 08:00 | Aangepast op 25 februari 2025 17:02
Jan de B. gaat in oktober 2023 in de fout toen hij bij hem thuis een vrouw masseerde. Het slachtoffer ligt in haar onderbroek op de massagetafel en verstijft volledig als de hobby-masseur in de fout gaat. Eerst wrijft hij over haar borsten, daarna gaat hij met zijn hand naar beneden en wrijft over haar vagina.

‘Inbreuk op lichamelijke integriteit’
De vrouw ligt ‘in een kwetsbare positie ten opzichte van de verdachte’, constateert de rechtbank in het vonnis. “De verdachte heeft deze setting gecreëerd en het slachtoffer op die manier plotseling met ontuchtige handen geconfronteerd. Hij heeft een inbreuk gemaakt op de lichamelijke integriteit van het slachtoffer en niet stilgestaan bij de gevolgen van zijn gedrag voor het slachtoffer.”

Toch gaat de rechtbank niet mee in de eis van het Openbaar Ministerie (OM), dat een jaar cel waarvan de helft voorwaardelijk eiste. In het voordeel van De B. speelt dat hij tijdens de zitting twee weken geleden spijt had geuit, hij is gestopt met het geven van massages en er een bemiddelingstraject is opgezet tussen de man en het slachtoffer. Ook had hij een blanco strafblad.

Taakstraf passend
Wel oordeelt de rechtbank dat het opleggen van een taakstraf van 120 uur passend is. “Dit zodat de verdachte wel voelt dat hij niet goed heeft gehandeld.”

Naast de celstraf van één dag hangt er een gevangenisstraf van 89 dagen boven zijn hoofd als hij binnen twee jaar opnieuw in de fout gaat.

Lees meer over:

Rechtspraak|

Lees ook

Rolex-roof op Marco Boogers: oud-jeugdspeler FC Dordrecht vrijgesproken

Zoë Z. (31) is woensdag vrijgesproken van betrokkenheid bij de Rolex-roof op Marco Boogers, voormali...

Papendrechter die Zara (16) doodreed moet drie maanden de cel in

De Papendrechtse Musab O. is veroordeeld voor het doodrijden van de Vlaardingse Zara op 17 juni 2022...

Drie jaar cel voor dader steekpartij, geen sprake van noodweer

Andrii P. (42), dader van een steekpartij vorig jaar september in Dordrecht, moet drie jaar de cel i...

Auto over de kop na ruzie op bruiloft: taakstraf voor bestuurder onder invloed

Een 37-jarige man uit Alblasserdam krijgt een taakstraf en een rijontzegging van een jaar na een mer...

Vrouw snijdt gasleiding door, flatbewoners ontsnappen aan ramp: OM eist tbs

Het Openbaar Ministerie eist tbs voor Regina A. (42), die verdacht wordt van het doorsnijden van de ...

Theresa flipt als haar vriend het uitmaakt, ze vertelt iedereen dat hij een geslachtsziekte heeft

Een 27-jarige Dordtse vrouw kan niet verkroppen dat haar vriend hun relatie beëindigt. In bittere wa...