Dordrecht, Netherlands

Meer groen in de tuin? Gemeente biedt gratis advies

Dordtenaren die meer groen in de tuin willen, kunnen sinds deze week terecht bij de Tuincoach. Dat is een gratis service van de gemeente. Groene tuinen zijn namelijk nuttig bij het opvangen van hevige regenbuien en zorgen voor koelte tijdens warme dagen.
Vivian Rutte | 9 maart 2021 12:10 | Aangepast op 9 maart 2021 12:10
Mensen die dus bijvoorbeeld wateroverlast of te veel hitte in de tuin ervaren, kunnen aankloppen bij de Tuincoach. Want waar te beginnen? Tuincoach Caroline de Vlaam: "Ik merk dat mensen het lastig vinden om een evenwichtige keuze te maken voor hun tuin. Enerzijds willen ze een tuin die is ingericht met mooie spullen. Anderzijds vinden ze het ook belangrijk dat hij voldoende groen is om wateroverlast en hittestress tegen te gaan. Ik help graag met tips en advies."

De Tuincoach maakt samen met de tuineigenaar een plan voor de nieuwe tuin. Hierbij kan gedacht worden aan manieren om regenwater op te vangen, schaduwplekken voor warme dagen te maken en de juiste planten te kiezen die het goed doen in de tuin. Daarnaast geeft Caroline praktische tuintips die zelfs mensen zonder groene vingers op weg moeten kunnen helpen.

De gemeente hoopt met de Tuincoach te zorgen dat tuineigenaren zelf maatregelen leren nemen tegen wateroverlast en hitte. Wie hulp wil van de Tuincoach, gaat naar de website van groenblauwdordrecht.

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...