Tot en met vrijdag is het De Week van het Geld, met dit jaar als thema: van doekoe tot digi. De digitalisering van de wereld staat hierin centraal. Online winkels zijn altijd open, steeds meer kinderen krijgen digitaal hun zakgeld en betalen met de mobiele telefoon wordt steeds normaler. Ook The Movies Dordrecht verkoopt verreweg de meeste kaartjes online.
'Maar als een ludieke actie keren we nog één maal helemaal terug naar de doekoe', schrijft The Movies
in een bericht op de website. In samenwerking met muntenhandel David Coin kunnen gasten op donderdag en vrijdag filmkaartjes kopen met guldens. Eén kaartje kost 25 gulden (een geeltje) en een strippenkaart 200 gulden (twee snippen). Alle bankbiljetten, van 5 tot tot en met 100 gulden worden aanvaard.
Op vrijdagmiddag kunnen bezoekers oude munten of bankbiljetten ook laten taxeren (en eventueel verkopen) bij David Coin. De muntenhandelaar heeft van 14.00 tot 20.00 uur een standje in de cinema. The Movies verzekert bezoekers dat het om een serieuze actie gaat. 'Nee, het is echt geen 1 april-grap.' De kaartjes voor guldenbiljetten worden verkocht aan de kassabalie. Reserveren kan voorafgaand telefonisch of per mail.