Dordrecht, Netherlands

18 mensen willen burgemeester van Zwijndrecht worden

Bij de commissaris van de Koning in Zuid-Holland Jaap Smit zijn in totaal 18 sollicitatiebrieven binnengekomen voor de functie van burgemeester van Zwijndrecht. Het gaat om 2 vrouwen en 16 mannen.
Marjolein Vos | 7 december 2023 10:46 | Aangepast op 7 december 2023 10:46
Onze buurgemeente is op zoek naar een nieuwe burgemeester nadat Hein van der Loo vorig jaar naar Almere vertrok om daar dezelfde functie te gaan uitoefenen. Edo Haan neemt sindsdien de taken die bij het eerste burgerschap horen waar. Het is de bedoeling dat de nieuwe burgemeester eind mei 2024 benoemd kan worden.

Procedure
Voor het zover is moet er eerst een selectie gemaakt worden uit de kandidaten. De 18 sollicitanten variëren in de leeftijd van 34 tot en met 61 jaar en 7 van hen hebben een achtergrond als (oud) wethouder of (oud) burgemeester. De overige sollicitanten komen uit het bedrijfsleven of anderszins.
“De commissaris zal de komende periode de dossiers compleet maken, onder meer door referenties op te vragen, en voert daarna gesprekken met een aantal sollicitanten”, laten de gemeente en de provincie weten. “Vervolgens overlegt hij met de vertrouwenscommissie, een afvaardiging van de gemeenteraad, over zijn bevindingen. De commissaris streeft naar een breed samengestelde, hoogwaardige selectie. De vertrouwenscommissie voert vervolgens gesprekken met de geselecteerde kandidaten en doet een aanbeveling op basis van de door de gemeenteraad vastgestelde profielschets. De gemeenteraad zal vervolgens twee kandidaten voordragen aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, waarbij de raad een voorkeur aangeeft voor één van beide kandidaten. In beginsel volgt de minister de aanbeveling van de gemeente, tenzij zich bijzondere omstandigheden voordoen.”

Waarnemend burgemeester Edo Haan blijft op zijn post tot het moment dat de nieuwe burgemeester in functie treedt.
Edo Haan is op dit moment de (waarnemend) burgemeester van Zwijndrecht Foto: Gemeente Zwijndrecht

Lees meer over:

Edo Haan|Gemeente Zwijndrecht|

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Lees ook

Leen is al 65 jaar lang dijkwachter en wordt verrast met onderscheiding

Nadat de 82-jarige Leen van Breugel eerder een koninklijk lintje in ontvangst mocht nemen, is hij op...

Politie stuit op wastafel gemaakt van MDMA

De politie heeft donderdag een man en een vrouw opgepakt na de vondst van een doorgeladen vuurwapen,...

Fototentoonstelling viert verbinding tussen generaties in Zwijndrecht

‘Door generaties heen, één in 2025’ is een fototentoonstelling over verbinding tussen jong en oud bi...

Families gezocht voor fototentoonstelling Zwijndrecht

De gemeente Zwijndrecht is op zoek naar 25 families die gefotografeerd willen worden voor een fotote...

Voetgangersbruggen bij Maaspad in Zwijndrecht vertellen zouthistorie

Er zijn twee nieuwe voetgangersbruggen bij het Maaspad onthuld. Daarbij staan ook informatieborden o...

Hoe een eenvoudige alcoholcontrole uitloopt op een dollemansrit: ‘Een van de ergste incidenten in mijn politiecarrière’

De verdachte uit Zwijndrecht heeft wel wat uit te leggen aan de rechter: veel te hard rijden, onder ...