Dordrecht, Netherlands

Nostalgie ten top op Winterfilmfestival

Dichtgevroren rivieren, meters sneeuw en zwierend over het ijs. Vroeger hadden we pas echte winters. Althans dat wordt altijd gezegd. Het bewijs is op 22 januari in bewegend beeld te zien in Het Hof van Nederland tijdens het Winterfilmfestival.
Petra Scheurwater | 17 januari 2017 17:54 | Aangepast op 17 januari 2017 17:54
Filmbeelden van Dordtse winters van 1929 tot en met halverwege de jaren '80 worden dan vertoond. De filmbeelden zijn bijna allemaal door amateurs gemaakt "met liefde voor de stad'. Dat ziet Ron de Bruijn van het Regionaal Archief Dordrecht aan de manier waarop gefilmd is.

Op de beelden is veel van de omgeving te zien en er zitten veel shots van ruim een minuut tussen. In een tijd dat filmen nog een klein vermogen kostte is dat bijzonder om te zien.

Het winterfilmfestival is tegen entreekosten van het museum te bezoeken.

Lees ook

Voor het eerst een nieuwe griffier in Ridderkerk

Ridderkerk heeft al 23 jaar dezelfde griffier, maar daar komt vanaf 7 april verandering in. Dan nee...

Petitie tegen woningbouw in Rijsoordse boomgaard: 'Bescherm ons groen'

Ron Roggeveen en Chris Teljeur, leden van het Comité De Boomgaard Rijsoord, hebben een petitie aan d...

File door kapotte lamp in tunnel, snelweg weer open

Een lamp in de Noordtunnel tussen de Alblasserwaard en Hendrik-Ido-Ambacht is woensdagochtend kapotg...

Reeënpetitie: Stop de aanrijdingen, stop de jacht

Net voor de aanvang van de politieke middagsessie op het Dordtse stadhuis wordt wethouder Tanja de J...

Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht verlengt opvang asielzoekers en Oekraïners

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft maandag 3 februari 2025 besloten de opvang van Oekraïn...

FC Dordrecht ziet spits Zandbergen naar VVV-Venlo vertrekken

Dean Zandbergen vertrekt bij FC Dordrecht. De 23-jarige spits maakt de overstap naar VVV-Venlo en te...