Dordrecht, Netherlands

NS komt met tienminutensprinter tussen Dordrecht en Rotterdam

Als je de trein wil nemen tussen Dordrecht en Rotterdam hoef je vanaf december 2021 niet meer te kijken hoe laat de trein gaat. NS wil een tienminutensprinter tussen beide steden laten rijden, bovenop de vier Intercity’s.
Emma Meijer | 1 september 2020 16:17 | Aangepast op 1 september 2020 16:17
Het is voor het eerst dat er een tienminutensprinter het hele jaar in de dienstregeling komt. Door de nieuwe verbinding hoeven treinreizigers in Dordrecht, Zwijndrecht, Barendrecht en Rotterdam minder lang te wachten en zal er vaker een zitplaats zijn.

NS werkt al lang samen met meerdere instanties, zoals de provincie, ProRail en reizigersorganisaties, om tot een nog hoogwaardiger openbaar vervoer te komen in Zuid-Holland. ‘En deze tienminutensprinter is nog maar het begin!’, zegt NS Regiodirecteur Magdalena Piotrowska.

En de treinorganisatie streeft naar meer. Vanaf 2025 moet de snelle sprinter doorgetrokken worden naar Den Haag en er wordt gekeken of er nieuwe stations gebouwd kunnen worden. ‘We hebben de ambitie om elke vijf minuten een sprinter en meer intercity’s te laten rijden.’

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...