Dordrecht, Netherlands

Onthulling oud mozaïek

Een oud mozaïek werd onthuld in het Johan de Witt Gymnasium. Het werk is gemaakt door Izaäc Vijlbrief en werd voor het eerst onthuld in 1962. Toen hing het in het Gemeentelijk Lyceum aan de Noordendijk. Na de sloop van dit gebouw had het werk een nieuwe plaats nodig. Henk Honkoop koos voor het Gymnasium.
Dennis Koorevaar | 14 december 2018 15:54 | Aangepast op 14 december 2018 15:54
Henk heeft een speciale band met het werk omdat de maker, Isaac Vijlbrief, directeur en later rector was toen hij leerling was op de HBS. Door Izaäc heeft hij zijn baan als leraar gekregen toen de school op de Noordendijk zat.

Henk nam voor het eerst contact op met de gemeente toen de sloop van het Lyceum in 2000 voor het eerst ter spraken kwam. Toen het dit jaar officieel werd kwam hij in actie. De weduwe van Izaäc had Henk in 2000 gevraagd goed te zorgen voor het kunstwerk van haar man.

Hij zorgde dat het werk uit het gebouw gehaald zou worden en tijdelijk bij de Gebroeders St. Nicolaas B.V. zou liggen. Na maanden zoeken naar een nieuw thuis was het eindelijk zo ver. Het ging naar het Johan de Witt Gymnasium.

Hier hing het al een tijdje maar de onthulling werd uitgesteld voor Henk. Hij was op reis toen de rector hem belde. Volgens de rector moest hij erbij zijn. Donderdagavond was het dan zover.

Henk is blij met zijn keuze en hoopt dat het werk van zijn oude rector er nog jaren mag blijven hangen.&t=4s&frags=pl%2Cwn

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...