Dordrecht, Netherlands

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar 2026. Volgens het huidige plan van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) trekken de asielzoekers daar eind 2025 in. De gemeente heeft het COA names de winkeliers van het winkelcentrum gevraagd om dit te verplaatsen naar begin 2026, om werkzaamheden tijdens de drukke decembermaand te vermijden.
Roxane Kroon | 21 februari 2025 12:22 | Aangepast op 21 februari 2025 12:22
De gemeente koos in september 2024 voor deze locatie op de Weteringsingel voor een tweede opvangcentrum in Papendrecht. In het oude Rabobankkantoor zullen 80 minderjarige asielzoekers voor 5 jaar worden opgevangen. De centrale locatie is onder andere gekozen om de jongeren te helpen intergreren in de samenleving. 

De plannen voor het opvangcentrum lopen vertraging op, omdat er op tientallen locaties in Nederland nieuwe opvangcentra worden verbouwd. Het COA heeft daarom ingeschat dat het opvangcentrum pas in dember 2025 zou kunnen openen. De gemeente Papendrecht heeft na overleg met ondernemers van De Meent aangedrongen op uitstel tot begin 2026. "Een opening tijdens de drukke decembermaand is ongelukkig", aldus de gemeente. Zowel de gemeente als de ondernemersvereniging verwachten dat het COA hier in mee zal gaan. 

Roering 
Het nieuws dat er een opvangcentrum in De Meent zou komen leidde destijds tot roering onder ondernemers van het winkelhart. In gesprekken met de gemeente gaf de ondernemersvereiniging aan bang te zijn voor overlast en onveiligheid binnen het winkelcentrum. Een petitie tegen de locatie-keuze is destijds honderden keren ondertekend. 

De gemeente heeft aangegeven maatregelen te treffen omrent de zorgen van de ondernemers. Zo worden er al meer suswachters en boa's ingezet op het winkelcentrum om bestaande overlast aan te pakken, en die aanpak blijft. Er zijn ook plannen om de verlichting in het winkelcentrum te verbeteren.

Ondernemers binnen De Meent gaan nog steeds niet akkoord met de komst van het opvangcentrum. Het bedrijveninvesteringzonecentrum Papendrecht (BIZ) zet stappen, omdat zij vinden dat de gemeente wel suggereert dat dit akkoord is gegeven. Lees hier meer over op de website van RTV Papendrecht.

Lees meer over:

asielzoekers|

Lees ook

Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht verlengt opvang asielzoekers en Oekraïners

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft maandag 3 februari 2025 besloten de opvang van Oekraïn...

Mogelijk asielopvang in voormalig gemeentekantoor Hoornaar

Het voormalige gemeentekantoor in Hoornaar wordt mogelijk een asielopvanglocatie. Het Centraal Orgaa...

Petitie tegen de opvang van jonge asielzoekers inmiddels bijna 2000 keer ondertekend

De Papendrechtse Nikita de Ruiter, die de petitie tegen de opvang van jonge asielzoekers is gestart,...

Petitie tegen opvang jonge asielzoekers in Papendrecht ruim 800 keer ondertekend

Een petitie van de Papendrechtse Nikita de Ruiter tegen het plan voor de opvanglocatie voor minderj...

Gemeenteraad Papendrecht steunt besluit opvang jonge asielzoekers aan Weteringsingel

De gemeenteraad van Papendrecht heeft donderdag een motie van Onafhankelijk Papendrecht (OP) verworp...

Willen bewoners van Hardinxveld-Giessendam wel een azc aan de Zwijnskade?

Waar nu nog een leeg weiland en lentebloemetjes staan aan de Zwijnskade in Hardinxveld-Giessendam, w...