Dordrecht, Netherlands

Overlastgevers zorgen voor irritaties in Krispijn: 'Er mag wat meer actie komen'

Het J.P Heijeplein en de Prins Bernhardstraat in de Dordtse wijk Krispijn kampen de laatste tijd steeds vaker met overlast. Volgens bewoners gaat het om wildplassen, drankgebruik, geluidsoverlast en het bedelen om geld. De lokale CDA-fractie herkent die signalen en eist dat er actie wordt ondernomen.
Corrado Francke | Pascal Lenstra | 11 oktober 2024 17:18 | Aangepast op 11 oktober 2024 17:18
In een naar de gemeenteraad verstuurde brief valt te lezen dat verschillende omwonenden 'overwegen hun woningen te koop te zetten' vanwege de aanhoudende overlast. "Ik roep u daarom dringend op deze kwestie met prioriteit op te pakken en passende maatregelen te treffen."

'Bekend' groepje mannen
Volgens het gemeentebestuur is een groepje mannen, dat eerder verantwoordelijk was voor onrust op het Kromhout en het Beverwijcksplein, ook in Krispijn de boosdoener. "We pompen deze groep door de stad", constateert wethouder Marc Merx (Leefbaarheid).

Hij laat op mondelinge vragen van CDA-raadslid Jan van Dam Timmers weten dat politie en handhaving 'er bovenop zitten' en zegt dat de mannen worden bestraft waar mogelijk. "In de hoop dat ze weggaan en dat de overlast stopt. Dat is op een een paar plekken gelukt, alleen dan is de vraag: waar duiken ze dan weer op?".

Alcohol- of samenscholingsverbod?
Van Dam Timmers wilde ook weten of Merx iets voelt voor een alcohol- of samenscholingsverbod. "Twee ideeën die misschien kunnen helpen om de overlast voor de bewoners te verminderen."

Het gemeentebestuur wil de mannen echter weg proberen te krijgen zonder zo'n verbod in te stellen. "Het is een verstrekkende maatregel die je niet zomaar inzet. Maar als het op deze manier niet lukt, kunnen we er altijd naar kijken", belooft hij.

Meest gelezen

Parkeergarage Spuihaven per direct gesloten

Redactie Streek 56 | 15 apr 2025 15:00

Bezorgwagen supermarkt rolt water in

Redactie Streek 56 | RTV Ridderkerk | 17 apr 2025 20:48

Lees ook

FC Dordrecht ziet kans op directe promotie slinken na zeperd in Oss

FC Dordrecht heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd voor directe promotie. Op bezoek...

Handbalcoach misbruikte kwetsbare pupil: ‘Ik dacht dat het een gelijkwaardige relatie was’

Het is een spannend moment in de rechtszaal, als het slachtoffer aan de verdachte vraagt: “Kijk me d...

Nog twee weken Unieke 'Opwaarts'-concerten op TV Dordrecht

De komende twee weken staat de zaterdagavond op TV Dordrecht in het teken van Opwaarts. Unieke conce...

Vrijdag op TV: Op Pad Met Ad: of toch ‘het pad van Ad’ (Wouters)

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik helemaal naar België, ...

Noodoplossing voor basisschool: leegstaand pand moet vijf klassen herbergen

Een leegstaand schoolgebouw in Sliedrecht moet tijdelijk leerlingen van CBS Oranje-Nassau gaan huisv...

Je eigen zolder verhuren wordt voor Dordtenaren een stuk makkelijker

De gemeente Dordrecht wil regels voor kamerverhuur flink versoepelen, om meer woonruimte te creëren ...