Dordrecht, Netherlands

Plannen voor Station Leerpark beginnen vorm te krijgen

De sprinter tussen Dordrecht en Rotterdam op de Zwijndrechtsebrug. Corrado Francke
De plannen voor een nieuw treinstation rondom het Leerpark beginnen vorm te krijgen. De gemeente wil het station ten noorden van de Laan der Verenigde Naties bouwen. Het Aad Wepsterplein, tussen het spoor en het Leerpark in, zal als hoofdentree fungeren.
Pascal Lenstra | 17 oktober 2024 08:00 | Aangepast op 16 oktober 2024 17:10
In eerste instantie wilde het stadsbestuur het station over de Laan van de Verenigde Naties plaatsen. Volgens de gemeente was dit toch te complex, lastig te realiseren en financieel moeilijk haalbaar. Daarom zijn ze iets uitgeweken van het originele plan.

Deze locatie is niet willekeurig. De gemeente wil namelijk groeien door 11 duizend woningen te bouwen. De stad moet dan echter wél bereikbaarder worden, stelt het college.

‘OV-hub’
Het nieuwe station moet daarnaast een OV-hub worden, waar reizigers na hun reis te voet of te fiets verder gaan. Daarin gaat het station erg lijken op Delft Campus. Dit station ligt ook bij een schoolgebied. De gemeente verwacht dat het aantal reizigers op het nieuwe station ongeveer vergelijkbaar is als op dat station, tussen de drie- en vierduizend per dag.

Eind 2025 komt de gemeente met een concreet plan voor het station en de omgeving. Waarschijnlijk ook met concepttekeningen. Als daar een definitief besluit over gegeven is, gaat de bouw beginnen. De gemeente hoopt dat het station er in 2030 staat.

Twee jaar geleden maakte RTV Dordrecht al een reportage over het nieuwe station. Deze is hier te bekijken:

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...