De flexwoningen worden geplaatst aan de Noordhoek, een plek die nu nog gebruikt wordt als depot voor de opslag van materialen die nodig zijn voor de werkzaamheden aan het Westeind. Aan de Noordhoek stonden tussen 2004 en 2019 ook al tijdelijke huizen. Toen ging het om seniorenwoningen. Nu gaat het om huizen die via Woonkeus op een reguliere manier verdeeld zullen gaan worden.
De nieuwe flexwoningen zullen vijftien jaar blijven staan. Na die tijd wordt binnen of buiten Papendrecht gezocht naar een nieuwe plek voor deze huizen.
'Een grote opgave'
“Ik ben blij met het besluit van de gemeenteraad om geld beschikbaar te stellen om de bouw van 80 flexwoningen in Papendrecht te realiseren", zegt wethouder Janssen. "We staan als gemeente voor een grote opgave als het om wonen gaat. In de woonopgave van de gemeente hebben we oog voor alle mensen die graag in Papendrecht wonen. Met de realisatie van deze flexwoningen kunnen we op korte termijn 80 sociale huurwoningen toevoegen aan de woningvoorraad van Papendrecht. Zo kunnen we woningzoekenden bedienen in hun zoektocht naar een huis."
Buurt betrekken
De flexwoningen worden in samenwerking met woningcorporatie Woonkracht10 gerealiseerd. De werkzaamheden voor het bouw- en woonrijp maken van de locatie worden uitgevoerd door de gemeente. Ook moeten de nodige vergunningen worden aangevraagd. De verwachting is dat de bouw van de woningen in het tweede kwartaal van 2026 kan starten.
Volgens de gemeente worden omwonenden nauw betrokken bij het project. Zo wordt de buurt binnenkort uitgenodigd voor een informatieavond, die half mei plaats gaat vinden.