Dordrecht, Netherlands

Scheur in draagconstructie, parkeergarage langer dicht

Parkeergarage Drievriendenhof in het centrum van de stad is gesloten op last van eigenaar Q-Park. Een onderzoek heeft volgens de gemeente uitgewezen dat er maatregelen nodig zijn, en herstel gaat langer duren dan eerder gedacht.
Redactie Streek 56 | 5 maart 2025 13:56 | Aangepast op 5 maart 2025 13:56
Tijdens een regulier onderzoek in de parkeergarage heeft Q-Park aandachtspunten geconstateerd, schrijft de gemeente op haar website. "De eigenaar van de parkeergarage heeft een constructief onderzoek laten uitvoeren. Hieruit is gebleken dat er tijdelijke maatregelen moeten worden getroffen. Om deze maatregelen uit te voeren, is de parkeergarage tijdelijk gesloten."

Welke tekortkomingen zijn gevonden is niet duidelijk. Van buitenaf is in de garage een duidelijke scheur te zien in de draagconstructie. Er wordt door de gemeente gesproken over tijdelijke maatregelen, of dat betekent dat op termijn definitieve maatregelen nodig zijn om de constructie van de garage te verstevigen is een vraag die nog onbeantwoord blijft. Een betonbedrijf is aanwezig om ontstane schade aan de garage op te nemen en waar mogelijk te herstellen.

Q-Park heeft volgens de gemeente aangegeven dat het niet mogelijk is om de garage op dit moment te betreden. De Omgevinsdienst Zuid-Holland Zuid is ter plaatse geweest voor onderzoek.

Naar verwachting zal de parkeergarage ook donderdag nog gesloten zijn, langere sluiting wordt niet uitgesloten. Met 400 parkeerplekken is garage Drievriendenhof naast die aan de Spuihaven (520 plekken), het Achterom (370 plekken) en de Visstraat (172 plekken) een belangrijke locatie om de auto weg te zetten in het centrum.

Meest gelezen

De auto van Irma en John stond vast in gesloten parkeergarage

Pascalle van Werkhoven | 7 mrt 2025 09:23

Lees ook

Parkeergarage Drievriendenhof weer open: 'Kan veilig worden gebruikt'

Parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is weer open en kan veilig gebruikt worden. De garage in ...

Gemeente zet verkeersregelaars in vanwege parkeerdrukte

De gemeente Dordrecht zet vanaf vrijdag verkeersregelaars in rondom het centrum, om automobilisten d...

Auto's mogen eruit; onduidelijk wanneer parkeergarage weer helemaal open gaat

Mensen die hun auto nog altijd in de sinds dinsdag afgesloten parkeergarage Drievriendenhof hebben s...

De auto van Irma en John stond vast in gesloten parkeergarage

De spoedsluiting van parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht heeft voor sommige mensen grote gevo...

Parkeergarages Overtoom en De Meent krijgen kentekenherkenning

De parkeergarages in het centrum van Papendrecht krijgen kentekenherkenning. De installatie van het ...