Dordrecht, Netherlands

Renovatie Zwijndrechtse brug succesvol afgerond na vijf weken werkzaamheden

Na vijf weken van renovatiewerkzaamheden aan de Zwijndrechtse brug over de Oude Maas bij Dordrecht, zijn de aanpassingen succesvol afgerond. Van 14 januari tot en met 16 februari konden hoge schepen niet onder de brug doorvaren, het treinverkeer liep zonder onderbrekingen door.
Tristan Kans | 17 februari 2025 17:00 | Aangepast op 17 februari 2025 16:48
Tijdens de stremming werden de lagers van de omloopwielen vervangen, een cruciaal onderdeel van het hefmechanisme van de brug. Zestien wielen in totaal kregen nieuwe lagers. Het contragewicht werd losgemaakt om de vervangingen mogelijk te maken, waardoor de brug gedurende deze periode niet geopend kon worden.

¨De werkzaamheden vielen gelukkig zodanig mee volgens de uitvoerders dat de brug zaterdag al weer in gebruik is genomen.¨, vertelt een woordvoerder van ProRail.

Stremming scheepvaart en omleiding
De werkzaamheden betekenden dat schepen die niet onder de brug door konden, zoals zeilschepen en grote containerschepen, om moesten varen via de Nieuwe Merwede en de Dordtse Kil. Dit gebeurde in overleg met Rijkswaterstaat en het Havenbedrijf. De tijdelijke stremming van de hoge scheepvaart was noodzakelijk om de brug veilig en efficiënt te renoveren.

Het renovatieproces omvatte precisiewerk, waarbij de oude lagers en assen zorgvuldig werden verwijderd en de nieuwe onderdelen met uiterste precisie werden geplaatst. Na het verwarmen van de wielen werden de nieuwe lagers en assen geplaatst, waarbij de assen vergroot werden door middel van kotteren en honen.

Verkeersstromen ongestoord
Hoewel de brug voor scheepvaart tijdelijk niet bediend kon worden, bleef het treinverkeer gewoon doorgaan. Dit zorgde ervoor dat de impact op het dagelijks gebruik van de brug voor het treinverkeer minimaal bleef, terwijl de noodzakelijke renovaties werden uitgevoerd.

Meest gelezen

Verwachte verkeersdrukte na afsluiting Drechttunnel blijft uit

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 17 feb 2025 12:53

Lees ook

'Meer Dordtse Sprinters in 2026', NS voorstel voor nieuwe dienstregeling

De NS zetten in 2026 een aantal nieuwe stappen in de uitbreiding van de dienstregeling en daar gaat ...

Aanpak vervallen erfgoed Dordt: 'Positieve ontwikkelingen, maar helaas niet overal'

Eerder dit jaar bracht een speciale werkgroep van het Historisch Platform Dordrecht een lijst uit me...

Gewonde bij reddingspoging op drift geraakt schip

Een bemanningslid van een zeesleper is vrijdagmorgen gewond geraakt tijdens een poging om een op dri...

Stationslift Baanhoek kampt met storingen: een terugkerend hoofdpijndossier

De stationslift bij station Sliedrecht Baanhoek is regelmatig stuk. Gemiddeld één tot twee keer per ...

Weekendafsluiting A15 richting Ridderkerk, reistijd loopt op tot 30 minuten

Hou dit weekend rekening met extra reistijd op de snelweg richting Rotterdam. De A15 tussen Ridderke...

Nabestaanden Lars ontroostbaar: 'Zijn dood had voorkomen kunnen worden'

Nabestaanden zijn ontroostbaar na het ongeluk met een goederentrein waarbij de 25-jarige Lars Bussin...