Dordrecht, Netherlands

Bijna 4 jaar na schietpartij bij winkelcentrum staat Nihat T. voor de rechter

Bron: Pexels
Het Openbaar Ministerie (OM) eist 7 jaar cel tegen Nihat T. voor een schietpartij bij winkelcentrum Noord in Zwijndrecht. De 23-jarige Khalid D. werd daarbij geraakt in zijn buik. De Rotterdamse Nihat T. moest zich donderdag verantwoorden bij de rechter omdat het OM hem verdenkt van poging doodslag.
Jonathan Sekeris | 28 februari 2025 08:30 | Aangepast op 27 februari 2025 16:46
Nihat T. is 21 jaar oud wanneer hij op 28 februari 2021 vanuit Rotterdam naar het winkelcentrum in Zwijndrecht rijdt, samen met twee andere mannen. De mannen hebben afgesproken met een andere groep, omdat een van hen geld verschuldigd is aan Nihat T.

Wanneer de groepen elkaar rond 17.50 uur treffen voor de Zeeman gaat het mis en de camerabeelden die worden getoond in de rechtszaal liegen er niet om.

Khalid wordt op de grond gewerkt en geschopt door meerdere mensen wanneer hij op zijn rug ligt en vervolgens wordt de trekker overgehaald. De kogel treft de onderbuik van Khalid en hij raakt zwaargewond.

Turkije
Na het incident gaat het drietal met een Volkswagen Polo op de vlucht. Nihat T. besluit eerder uit de auto te stappen. Zijn twee handlangers rijden door en worden dezelfde avond aangehouden door de politie. Een paar dagen na de schietpartij vliegt T. naar Istanbul en hij verblijft daar ruim drie jaar. Wanneer hij in augustus 2024 terugvliegt, omdat hij in Nederland wil trouwen, wordt hij op Schiphol aangehouden.

Beide handlangers zijn al eerder veroordeeld, maar volgens het OM waren ze beiden niet 'de schutter' die de kogel heeft gevuurd op Khalid. Wie 'de schutter' wél moet zijn geweest is volgens justitie Nihat T.

'Toerkoe met blue eyes'
Volgens de officier van justitie is het glashelder dat T. degene is die Khalid D. in zijn buik heeft geschoten. "Op de camerabeelden is te zien dat hij dure schoenen draagt van Balenciaga en de bijbehorende schoenendoos wordt vervolgens aangetroffen bij de huiszoeking.''

''Ook heeft hij voor het incident telefonisch contact gehad met de broer van het slachtoffer over het geld. Die telefoon maakte vervolgens contact met de zendmasten in de buurt van het winkelcentrum, Schiphol en bij zijn woning."

Uit tapgesprekken blijkt dat T. meerdere bijnamen had, zoals 'koude' en 'nino'. Het OM zegt dat in de gesprekken 'koude' wordt benoemd als de schutter. Een andere bijnaam van T. is 'toerkoe met blue eyes'. Zijn reactie daarop bij het politieverhoor: "Ik heb geen blauwe ogen."

Zwijgrecht
Die laatste zin is ook meteen het enige wat T. heeft gezegd tijdens het politieverhoor en de rechtszaak. Volgens zijn advocaat, David Rutten, heeft hij daar 'een goede, begrijpelijke reden voor'. Die reden werd tijdens de zaak niet duidelijk.

Volgens zijn advocaat is het helemaal niet zeker dat T. de enige schutter is geweest. "Ik heb telefoongesprekken gehoord waarin de twee handlangers praten over de beelden van de schietpartij, die door Bureau Rijnmond zijn uitgezonden. In dat gesprek bespreken ze dat het andere schot gelukkig niet op de beelden staat. Ook zijn er getuigen die verklaren meerdere schoten te hebben gehoord. Als er nog een schutter is geweest, dan kan Nihat T. medeplichtig zijn in plaats van hoofdverdachte", aldus de raadsman.

Wanneer de persoonlijke omstandigheden worden besproken neemt Nihat T. wél het woord. "Mijn wens is om in de toekomst een stabiel en gelukkig leven te leiden. Ik wil graag trouwen en ik kan gaan werken bij mijn oom of neef. Ik voel een grote verantwoordelijkheid om voor mijn familie te zorgen."

Stuk darm weggehaald
Het slachtoffer heeft de schietpartij overleefd, maar dat had volgens de officier van justitie veel slechter kunnen aflopen. "Khalid heeft enorme schade opgelopen. Zo is er een stuk darm weggehaald, heeft hij een dubbele beenbreuk opgelopen en een enorm litteken op zijn buik."

"De feiten hebben plaatsgevonden op klaarlichte dag en dat veroorzaakt gevoelens van angst en onveiligheid in de maatschappij. Daarnaast heeft verdachte geen verantwoordelijkheid genomen voor zijn daden door naar Turkije te vluchten en niks te zeggen", aldus de officier.

De officier besluit met een strafeis van 7 jaar. "Er is rekening gehouden met de jonge leeftijd van de verdachte. Ook moet hij meebetalen aan de schadevergoeding van Khalid."

De rechter doet op 13 maart uitspraak.

Lees meer over:

Schietpartij|

Meest gelezen

De auto van Irma en John stond vast in gesloten parkeergarage

Pascalle van Werkhoven | 7 mrt 2025 09:23

Scheur in draagconstructie, parkeergarage langer dicht

Redactie Streek 56 | 5 mrt 2025 13:56

Lees ook

Geen levenslang maar dertig jaar en tbs voor bloedbad zorgboerderij: 'Gruwelijke, geplande moorden'

De rechtbank in Rotterdam legde eerder levenslang op aan John S., maar het hof is het daar niet mee ...

112-nieuws: ernstig motorongeluk en getuigen gezocht na schietincident Schipbeekstraat

Een 24-jarige man raakt donderdagavond zwaar gewond bij een eenzijdig motorongeluk. En er worden nog...

Slachtoffer schietpartij zou zelf ook bewapend zijn: 'Er heeft meer gespeeld'

Er zitten twee kanten aan het verhaal van de schietpartij in de Dordtse wijk Krispijn begin februari...

Justitie eist levenslange celstraf tegen Dordtenaar voor moord op schoonmoeder

Het Openbaar Ministerie eist een levenslange celstraf tegen een 50-jarige Dordtenaar. De man, Lucky,...

Schietpartij Stationsplein: neppistool gebruikt

Bij de schietpartij op het Stationsplein in Dordrecht is geen echt vuurwapen gebruikt, maar een nepp...

Vijf verdachten schietpartij Dordrecht vrijgelaten, twee zitten nog vast

Van de zeven verdachten van de schietpartij van afgelopen dinsdagavond zijn er vijf vrijgelaten. De ...