Dordrecht, Netherlands

Dertigtal nieuwe huurwoningen aan Boerenpad moeten woonaanbod uitbreiden

Een impressie van één van de te bouwen wooncomplexen Woonkracht10
In het buurtje aan het Boerenpad in Alblasserdam maken 96 oude portiekwoningen en een aantal garages plaats voor 128 huurwoningen. Het gaat om woningen in het sociale huur- en middensegment, verdeeld over vier woongebouwen.
Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 26 november 2024 16:21 | Aangepast op 26 november 2024 16:21
In eerste instantie hoopte woonstichting Woonkracht10 dat de oude portiekwoningen gerenoveerd konden worden. De problemen met de oude woningen bleken echter zo groot, dat de renovatiekosten te hoog werden. Zodoende is er gekozen om de gebouwen te slopen en toekomstbestendige nieuwe woningen neer te zetten, bedoeld voor verschillende doelgroepen.

De huidige woningen in de flats bij de Groen van Prinstererstraat, Troelstrastraat, Johan de Wittstraat en Van Oldebarneveltstraat zullen vanaf 2026 in twee fasen worden gesloopt. Tijdens de eerste fase worden de gebouwen aan de Groen van Prinsterestraat en de Troelstrastraat gesloopt. Dat zal medio 2026 gaan plaatsvinden.

Een woordvoerder van Woonkracht10 laat weten dat zij verwachten de eerste twee nieuwe wooncomplexen in 2027 op te kunnen leveren. De sloop en de nieuwbouw van het derde en vierde complex aan de Johan de Witt- en de Van Oldebarneveltstraat volgt daarna. De nieuwe complexen zullen iets groter zijn dan de vorige gebouwen. Er worden vijf woonlagen gerealiseerd, tegenover vier in de huidige situatie.

De nieuwe huurwoningen zijn anders dan de huidige woningen, wat mogelijk prijsveranderingen met zich meebrengt. Woonkracht10 kan daarover geen uitspraak doen maar geeft wel aan in gesprek te zijn en blijven met de huidige bewoners over de huurprijzen en hen te helpen met de zoektocht naar een nieuwe woonplek als dat nodig is.

Alle bewoners moeten vanwege de sloop van de complexen verhuizen. Vanwege de sloop hebben de bewoners voorrang op huurwoningen van Woonkracht10 in Alblasserdam, Zwijndrecht en Papendrecht. Ook hebben zij recht op de verhuiskostenregeling en compenseert Woonkracht10 maximaal één maand dubbele huurkosten.

Volgens cijfers van het CBS zij er tussen september 2023 en augustus 2024 in Alblasserdam acht nieuwe woningen bijgebouwd, het jaar ervoor waren dat er 28. De toevoeging van 32 extra woningen aan het Boerenpad is daarmee een welkome toevoeging aan het woonaanbod van Alblasserdam.

In het dorp wordt verder nog gewerkt aan de herontwikkeling van de Fatimakerk. Daar moeten 19 startersappartementen worden gerealiseerd. Verder staan er nog 21 appartementen gepland in een voormalig schoolgebouw aan de Parallelweg, moet de nieuwe wijk Kloos aan de Noord verschijnen met 259 woningen en wordt in het centrum van het dorp gewerkt aan 36 woningen onder de noemer de Wipmolen.

Lees ook

Petitie tegen woningbouw in Rijsoordse boomgaard: 'Bescherm ons groen'

Ron Roggeveen en Chris Teljeur, leden van het Comité De Boomgaard Rijsoord, hebben een petitie aan d...

Schutterij dreigt pand te verliezen en doet noodkreet

Leden van schietvereniging Wilhelm Tell in Alblasserdam hingen dit weekend spandoeken op met een noo...

Zwijndrecht en Ridderkerk halen doel sociale huur wél, de rest blijft achter

De meerderheid van de gemeenten in onze streek heeft de afgelopen jaren de doelen voor nieuwbouw van...

Bakken of lakken? Bakker Niels van Mourik terug in schoenenwinkel

Niels van Mourik uit Alblasserdam deed onlangs mee aan Heel Holland Bakt. De bakker met zijn iconisc...

Bodycam 'terecht afgepakt' tijdens onderzoek naar villamoord Kinderdijk

Een beeldjournalist doet met draaiende camera verslag van een inval in een onderzoek naar de villam...

Recordaantal bezoekers Kinderdijk in 2024, stijging van 11 procent

De bekendste toeristische trekpleister in de streek heeft in 2024 een goed jaar gehad. Het aantal be...