Dordrecht, Netherlands

Veertig extra opvangplekken voor Oekraïnse vluchtelingen Stationspark

Door een herindeling van de opvanglocatie aan het Stationspark in Sliedrecht zijn veertig nieuwe opvangplekken beschikbaar gekomen voor Oekraïense vluchtelingen. Dat laat een woordvoerder van de gemeente Sliedrecht weten. De veertig plekken zijn alleen voor Oekraïense vluchtelingen uit Sliedrecht en Dordrecht.
Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 12 juli 2024 09:00 | Aangepast op 11 juli 2024 15:43
Oekraïners uit de particuliere opvang in Sliedrecht hebben voorrang gekregen bij de toewijzing. Ook een aantal Oekraïners uit de opvanglocaties in Dordrecht, waar nog geen geschikte ruimte voor langer verblijf was gevonden, hebben nu in Sliedrecht een plek toegewezen gekregen. Wanneer de veertig Oekraïners de nieuwe locatie kunnen betrekken is nog niet duidelijk.

De extra plekken zijn ontstaan door een interne verbouwing van het pand aan het Stationspark. Die verbouwing is gefinancierd uit de door de gemeente ontvangen opvanggelden voor Oekraïnse vluchtelingen. In het begin van de oorlog in Oekraïne ontvingen Nederlandse gemeenten 100 euro per vluchteling per dag van het Rijk voor de opvang. Dat bedrag is ondertussen teruggeschroefd naar 61 euro.

Een woordvoerder laat weten dat de gemeente het fijn vindt dat ze op deze manier haar verantwoordelijkheid kan nemen voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne: “Hoe lang deze mensen in de opvang zullen verblijven is onbekend, omdat niemand precies weet hoelang de oorlog daar nog zal duren.”

“In eerste instantie zijn de plekken bedoeld voor Oekraïnse vluchtelingen binnen de eigen gemeentegrenzen, extra plekken die overblijven zijn voor Oekraïners die nu in Dordrecht worden opgevangen.” laat een woordvoerder van de gemeente weten. De gemeenteraad van buurgemeente Hardinxveld Giessendam liet vorige maand nog weten samen met Sliedrecht te willen optrekken bij de opvang van asielzoekers, de woordvoerder van Sliedrecht benadrukt nog dat daar hier totaal geen sprake van is.

Lees ook

Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht verlengt opvang asielzoekers en Oekraïners

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft maandag 3 februari 2025 besloten de opvang van Oekraïn...

Vaccinatiegraad in onze streek blijft onder zogenoemde veilige norm

De vaccinatiegraad in verschillende gemeenten in onze streek blijft zorgwekkend achter bij de zogeno...

"Blijf met elkaar in gesprek", roept burgemeester Sliedrecht op

De Sliedrechtse burgemeester Jan de Vries hield op 10 januari een toespraak op de nieuwjaarsreceptie...

Jochem Wiersma wint met TeamNL zilver op EK Cross in Antalya

Jochem Wiersma, atleet van atletiekvereniging Passaat uit Sliedrecht, heeft op zondag 8 december zij...

Versoepeling in aanmeldregels voedselbank Sliedrecht: ‘Gisteren al twee aanmeldingen’

De voedselbank Sliedrecht heeft haar regels versoepeld. Daardoor kunnen mensen makkelijker een voeds...

Met Jochem (18) dient het volgende Sliedrechtse sporttalent zich alweer aan

Na Lotte van Drunen op de motorfiets en Yorick de Groot aan het volleybalnet is Sliedrecht weer een ...