Dordrecht, Netherlands

Vandalen breken Biesbosch af

Nationaal Park De Biesbosch wordt geteisterd door vandalen en vervuilers. "En het wordt alleen maar erger," zegt hoofd beheer Henk Bronkhorst.
Carlijn Kruidhof | 25 juli 2017 17:43 | Aangepast op 25 juli 2017 17:43
Elke ochtend halen schoonmakers vuilnis en kapotte spullen uit het bos. De vangst van maandag was een half afgebrande picknicktafel en een met hagel beschoten verkeersbord . Henk Bronkhorst is hoofd beheer van de Hollandse Biesbosch. "We weten dat het een recreatiegebied is en dat we vuilnis kunnen verwachten, maar we hebben het hier niet over papieren zakken die naast de prullenbak zijn gegooid. We hebben het over grote dingen die vervangen moeten worden."

Bronkhorst is bang dat de welwillende bezoekers benadeeld worden als dit gedrag zo doorgaat. "Je kan je geld maar een keer uitgeven dus als je veel geld uitgeeft aan onverwachte calamiteiten, verschraal je de rest van je onderhoud. We zijn nu op een punt beland dat we eigenlijk bankjes niet meer zomaar kunnen vervangen."

Een oplossing is er nog niet. Elk jaar is er een ton beschikbaar voor dit soort reparaties, maar dat dreigt dit jaar niet toereikend te zijn. Een andere optie is toezicht, maar ook dat biedt geen uitweg: "Het gebied is heel erg groot. Driehonderd hectare, bijna 400 voetbalvelden. Maar we zijn eigenlijk altijd op de verkeerde plek op de verkeerde moment."

Lees ook

Reeënpetitie: Stop de aanrijdingen, stop de jacht

Net voor de aanvang van de politieke middagsessie op het Dordtse stadhuis wordt wethouder Tanja de J...

Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht verlengt opvang asielzoekers en Oekraïners

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft maandag 3 februari 2025 besloten de opvang van Oekraïn...

FC Dordrecht ziet spits Zandbergen naar VVV-Venlo vertrekken

Dean Zandbergen vertrekt bij FC Dordrecht. De 23-jarige spits maakt de overstap naar VVV-Venlo en te...

Kunstveiling tijdens open dag Helianthus voor Wereldkankerdag

Voor het eerst stond de open dag van inloophuis Helianthus in het teken van een kunstveiling, waarbi...

Garagemedewerkers staken voor betere cao

Medewerkers in de motorvoertuigen- en tweewielerbranche hebben dinsdag voor 24 uur het werk neergele...

Waarom sommige ouderen moeten fitnessen voordat ze huishoudelijke hulp krijgen

Een fitnesstraject dat ouderen in de Drechtsteden volgen zodat ze zo lang mogelijk zelf huishoudelij...