Dordrecht, Netherlands

Weekend van herdenken en vieren

Ook in onze stad wordt op 4 mei uitgebreid stilgestaan bij de Tweede Wereldoorlog. Op zaterdag is het op het Sumatraplein 2 minuten stil tijdens de Dodenherdenking. 
Fokko van der Straaten | 2 mei 2019 10:02 | Aangepast op 2 mei 2019 10:02
Hieraan voorafgaand is in de Singelkerk een dienst.De burgemeester, leden van de gemeenteraad en Dordtse instellingen zullen kransen en bloemen leggen bij het monument ter nagedachtenis aan de oorlogsslachtoffers. Na afloop is er in de Wilhelminakerk een herdenkingsconcert.

In Dubbeldam wordt ook een herdenking gehouden, op de Begraafplaats Zuidendijk. Namens het gemeentebestuur zal wethouder Van der Linden een krans leggen.

Op zondag is er in de binnenstad Bevrijdingsrock. Het festival waarbij verschillende bands zullen optreden om zo de vrijheid te vieren.


Aangepaste programmering

Op TV Dordrecht wordt ook stilgestaan bij 4 en 5 mei. Op zaterdag is vanaf 18.00 uur een impressie te zien van de Joodse herdenking 'De dag van de vernieting', die voor het eerst ook in Dordrecht gehouden wordt. Vanaf 22.00 uur is ook een samenvatting van de herdenking op het Sumatraplein te zien.

Op 5 mei blikken we terug op de meidagen van 1940 met het bijzondere verhaal van Cornelia Nieuwenhuizen. Ze woonde ruim 40 jaar in Dordt. Bij het bombardement van Rotterdam verloor ze veel familieleden, die nog altijd niet vergeten zijn.

Dit Weekend In Dordt, dat op maandag 6 mei te zien is, staat dit keer vanwege de meidagen in het teken van herdenken en vieren.

Lees ook

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar...