Dordrecht, Netherlands

Winterse taferelen tijdens zomerhitte

Winterse taferelen tijdens de hitte van deze zomer. De temperatuur van het asfalt stijgt op de huidige zonnige dagen richting de 60 graden. En dat kan gevaarlijke situaties op de weg veroorzaken.
Jordy Nijenhuis | 7 augustus 2018 18:38 | Aangepast op 7 augustus 2018 18:38
Het asfalt kan smelten door de hitte. Als het in aanraking komt met zout ontstaat er een chemische reactie waardoor de weg weer hard wordt. Bijkomstig voordeel is dat het zout er ook voor zorgt dat het zachte asfalt niet aan de autobanden gaat kleven.


Gezien de temperaturen van de komende weken, hoeft er voorlopig niet meer gestrooid te worden. Vrees voor een zout te kort in de winter is er niet, de voorraad wordt weer aangevuld.

Lees ook

Petitie tegen woningbouw in Rijsoordse boomgaard: 'Bescherm ons groen'

Ron Roggeveen en Chris Teljeur, leden van het Comité De Boomgaard Rijsoord, hebben een petitie aan d...

File door kapotte lamp in tunnel, snelweg weer open

Een lamp in de Noordtunnel tussen de Alblasserwaard en Hendrik-Ido-Ambacht is woensdagochtend kapotg...

Reeënpetitie: Stop de aanrijdingen, stop de jacht

Net voor de aanvang van de politieke middagsessie op het Dordtse stadhuis wordt wethouder Tanja de J...

Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht verlengt opvang asielzoekers en Oekraïners

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft maandag 3 februari 2025 besloten de opvang van Oekraïn...

FC Dordrecht ziet spits Zandbergen naar VVV-Venlo vertrekken

Dean Zandbergen vertrekt bij FC Dordrecht. De 23-jarige spits maakt de overstap naar VVV-Venlo en te...

Kunstveiling tijdens open dag Helianthus voor Wereldkankerdag

Voor het eerst stond de open dag van inloophuis Helianthus in het teken van een kunstveiling, waarbi...