Dordrecht, Netherlands

ASZ-patiënten sneller fit met beweegbord

De klinisch fysiotherapeuten van het Albert Schweitzer ziekenhuis geven met het zogenoemde ‘beweegbord’ snel en duidelijk weer hoe een patiënt uit bed komt en hoe hij of zij loopt.
Petra Scheurwater | 9 augustus 2018 17:22 | Aangepast op 9 augustus 2018 17:22
De nieuwe behandelmethode op de Geriatrische Trauma Unit laat het antwoord op deze twee punten in één oogopslag zien. Een bijkomend voordeel is dat andere zorgverleners dankzij de pictogrammen direct zien wat de patiënt wel en (nog) niet zelf kan en daar hun handelen op kunnen afstemmen. Ook zou het de patiënt meer zelfvertrouwen en duidelijkheid geven over het eigen kunnen.


Het bord werkt met magnetische plaatjes die elke dag worden bijgehouden. Zo kan het bijvoorbeeld zijn dat na een tijdje de patiënt met 1 hulpverlener in plaats van 2 hulpverleners uit bed kan komen. Dan wordt dat pictogram aangepast.


‘’Het beweegbord is vooral simpel. Hiermee is het heel makkelijk te zien wat een patiënt wel en niet kan met betrekking tot het bewegen. Ook voor familieleden zal het op deze manier fijn om te zien zijn hoe het met de patiënt gaat.’’, laat ASZ fysiotherapeut Samira Hitijahubessy weten.


De rest van het jaar zal het beweegbord alleen op haar huidige afdeling van geriatrie blijven, vooral bij ouderen na bijvoorbeeld het breken van een heup. Als het middel een succes blijkt, zal bekeken worden of het ook op andere verpleegafdelingen een waarde kan hebben.

Lees ook

Kittig winkeltje heeft poezen in alle soorten en maten

Ze had een leuke baan als doktersassistente in het Erasmus MC, maar besloot haar hart te volgen. Nu ...

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...