Dordrecht, Netherlands

Azijnzuurlek bij Chemours

Bij chemiebedrijf Chemours is donderdagochtend een fabriek stilgelegd vanwege een lekkage. Er lekte er onder andere azijnzuur uit de fabriek.
Petra Scheurwater | 16 januari 2020 12:02 | Aangepast op 16 januari 2020 12:02
Om verspreiding van de damp te voorkomen gebruikte de brandweer waterschermen. De lekkende vloeistof is een mengsel van azijnzuuranhydride en formaldehyde. Die stoffen ruiken sterk en zijn gevaarlijk bij een hoge concentratie.

Buiten het terrein werd echter geen gas gemeten volgens de brandweer. Daardoor is er geen gevaar voor omwonenden geweest.

Na ongeveer een uur was het lek gedicht. Om het onderzoek naar het lek mogelijk te maken, moest de fabriek stilgelegd worden en werden medewerkers geëvacueerd.

Lees ook

Kittig winkeltje heeft poezen in alle soorten en maten

Ze had een leuke baan als doktersassistente in het Erasmus MC, maar besloot haar hart te volgen. Nu ...

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...