Dordrecht, Netherlands

Creatieve oplossingen voor de vluchtelingenopvang: 'We zijn in Zwijndrecht klaar om bij te dragen'

De Drechtsteden bieden op verschillende locaties opvangplekken voor Oekraïense vluchtelingen aan. Zo stelt Zwijndrecht een kerk beschikbaar en liggen er al twee hotelschepen in de Schokhaven en aan de Wantijkade waar vluchtelingen opgevangen kunnen worden. "Het is wel afgelegen, maar de vluchtelingen zijn van harte welkom om Zwijndrecht te verkennen."
Dennis Koorevaar | 25 maart 2022 13:17 | Aangepast op 25 maart 2022 13:17
In Zwijndrecht in de Schokhaven ligt hotelschip Bellissima. De bedoeling is dat daar maandag 130 vluchtelingen opgevangen worden. Hein van der loo, burgemeester van Zwijndrecht, wil de Oekraïners een veilige plek bieden in zijn gemeente. "Er ontstaat een roep om hulp en in Zwijndrecht zijn we klaar om daar aan bij te dragen."

In Dordrecht worden de eerste vluchtelingen morgen opgevangen, in het Crownpoint gebouw aan de Spuiboulevard. Maandag worden de Oekraïners opgevangen op de andere locaties in Zwijndrecht.

Het schip in de Schokhaven is afkomstig uit Duitsland. "De binnenvaartmarkt is best klein, dus binnen twee dagen hadden we het geregeld", aldus Maurice Swets van de Blue Amigo waterbus. Volgens de burgemeester is het typisch Zwijndrecht dat de vluchtelingen op een boot worden opgevangen. "Het is wel afgelegen, maar ze zijn van harte welkom om Zwijndrecht te verkennen."

Bekijk de video hieronder voor een kijkje in het schip.

Lees ook

Kittig winkeltje heeft poezen in alle soorten en maten

Ze had een leuke baan als doktersassistente in het Erasmus MC, maar besloot haar hart te volgen. Nu ...

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...