Dordrecht, Netherlands

Dordtse Muziekschool alsnog opgeheven

Het doek valt alsnog voor de Dordtse Muziekschool. De muziekschool houdt door een gedwongen verhuizing te weinig leerlingen over voor een succesvol voortbestaan.
Ananda Cobussen | 12 juli 2023 15:34 | Aangepast op 12 juli 2023 15:34
De Dordtse Muziekschool, nu nog gevestigd aan de Vest in Dordrecht, moet verhuizen. Op de huidige locatie moet de muziekschool wijken voor appartementen. Na een lange zoektocht naar een nieuwe locatie leek het er even op dat er een oplossing was. Maar nu valt het doek alsnog voor de Dordtse Muziekschool. De nieuwe locatie van het Dordrechts Philharmonisch Orkest aan de Spirea bleek voor leerlingen te ver weg. Veel leerlingen haakten daardoor af.


Raymond Hoffman, eigenaar van Dordtse Muziekschool, vertelt dat ze afhankelijk zijn van het aantal leerlingen dat meeverhuist naar de nieuwe locatie. Op basis daarvan is er een financieel kader geschetst om te kijken naar de inkomsten en de kosten van de huur.


“Dat leg je allemaal op een weegschaal en ik merkte op het gegeven moment dat er te veel leerlingen zich gingen uitschrijven. Dat betekent dat de nieuwe locatie niet geschikt is voor deze leerlingen. Uiteindelijk moet ik de knoop doorhakken om de school te sluiten. Het is voor ons financieel gezien niet haalbaar. Je kan dat beter van tevoren goed afwegen in plaats van dat je halverwege het nieuwe jaar ineens in de problemen komt”, aldus Raymond Hoffman.


Hoffman benadrukt dat ze heel erg blij zijn dat het Dordtse Phil heeft meegedacht met de Dordtse Muziekschool en voor ze openstond. De Dordtse Muziekschool is daar ontzettend dankbaar voor, ook al heeft dat niet kunnen leiden tot een samenwerking.


Klik hier om de reportage te bekijken die we eerder maakten over de Dordtse Muziekschool.

Lees ook

Kittig winkeltje heeft poezen in alle soorten en maten

Ze had een leuke baan als doktersassistente in het Erasmus MC, maar besloot haar hart te volgen. Nu ...

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...