Dordrecht, Netherlands

Gemeente plaatst nieuwe GFT-containers op straat

In onder meer Crabbehof en op het Weeshuisplein zijn woensdagmiddag de nieuwe GFT-containers in gebruik genomen. De gemeente plaatst de containers op diverse plekken in de stad om overlast van afval en ongedierte te verminderen.
Vivian Rutte | 3 juli 2020 11:12 | Aangepast op 3 juli 2020 11:12
De gemeente hoopt dat mensen gebruik gaan maken van de containers, omdat afval nu nog vaak op straat wordt gedumpt. Het gaat vaak om groente- en fruitresten en ook brood en andere etensresten. Die verteren langzamer dan je denkt, zegt Roger Wagemans van Buurtpreventie Crabbehof: “Een bananenschil kan er best een jaar liggen, en andere etensresten vergaan ook niet zomaar. Mensen denken dat de eendjes het wel lusten, maar het trekt echt alleen maar ratten aan.”


Het is een groeiend probleem, beaamt wethouder Marco Stam. “We proberen langs deze weg te zorgen dat meer mensen hun afval scheiden, en weer een stap in de goede richting te zetten.”


Of dat gaat werken? Roger Wagemans heeft zo zijn twijfels. “Sommige mensen willen iets teruggeven aan de natuur, en die gooien daarom etensresten in de bosjes. Zij hebben echt informatie nodig over afval scheiden.” Marco Stam hoopt dat wat voorlichting plus de GFT-containers toch een positief effect zullen hebben: “Van het GFT maakt HVC bijvoorbeeld compost, die kun je gratis afhalen en gebruiken in je tuin. Dat besef bij mensen is wel belangrijk.”


De gemeente is van plan de komende tijd op meerdere plaatsen in de stad GFT-containers te plaatsen.

Lees ook

Kittig winkeltje heeft poezen in alle soorten en maten

Ze had een leuke baan als doktersassistente in het Erasmus MC, maar besloot haar hart te volgen. Nu ...

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...