Dordrecht, Netherlands

Gezocht: Dordtse verhalen uit de Tweede Wereldoorlog

De voorstelling wordt op 4 mei opgevoerd. Peter Verheijen
Voor een theatervoorstelling is ToBe cultuurcentrum op zoek naar verhalen uit de Tweede Wereldoorlog in Dordrecht. Alle verhalen zijn welkom, maar specifiek is ToBe op zoek naar verhalen over het dagelijks leven en opgroeien in oorlogstijd. Op basis van deze verhalen maken jongeren (12-24 jaar) samen met regisseur Yara van Engelen een voorstelling met de binnenstad van Dordrecht als decor.
Marjolein Vos | 16 februari 2023 11:40 | Aangepast op 16 februari 2023 10:34
De voorstelling maakt onderdeel uit van het landelijke project Theater Na de Dam, dat dit jaar voor de veertiende keer georganiseerd wordt. Vorig jaar deden bijna 400 jongeren in 38 steden mee. Zo ook in Dordrecht. RTV Dordrecht was erbij in 2022. Bekijk hieronder hoe dat er toe uit zag.
ToBe organiseert op zaterdag 25 maart een bijeenkomst waar verhalen kunnen worden uitgewisseld. Iedereen die een oorlogsverhaal wil vertellen kan contact opnemen met projectleider Roxanne van der Slot via projectbureau@sce.nu. Bellen kan op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur op 078-6133144.

De voorstelling die uit de verhalen voortkomt, gaat op donderdag 4 mei (Dodenherdenking) om 21.00 uur in première, gelijk met alle andere voorstelling van het project in het land.Jongeren tussen 12 en 24 jaar die mee willen spelen in de voorstelling kunnen zich online aanmelden bij ToBe.

Lees ook

Oorlogsmonumenten in kaart gebracht

Molenlanden wil de vele oorlogsmonumenten in de omgeving meer onder de aandacht van kinderen en jong...

Ter herinnering aan verzetsheld: Anne Koopmanpad onthuld

Een pad op begraafplaats Essenhof is vernoemd naar de in de Tweede Wereldoorlog omgebrachte verzetss...

Bijna 80 jaar geleden stortte een jachtvliegtuig neer in Dordrecht: Defensie start nu berging

Op 3 november 1944 stortte een Britse Spitfire neer op landgoed Amstelwijck in Dordrecht. Nu bijna 8...

Nabestaanden herdenken bemanning WOII-bommenwerper ‘Popeye’

Zondag was het precies 80 jaar geleden dat de Britse Lancaster bommenwerper ‘Popeye’ neerstortte in ...

Uitgegraven stukken geschiedenis komen tot leven op Bunkerdag

In Dordrecht zijn er genoeg te vinden: verdedigingsbunkers, in de Tweede Wereldoorlog gebouwd door d...

Gesneuvelde soldaten herdacht op Essenhof en in Dubbeldam

Afgelopen zaterdag vonden twee herdenkingen plaats voor gesneuvelde soldaten uit de meidagen van 194...