Dordrecht, Netherlands

Kerstmarkt en Monumentendagen krijgen dit jaar andere invulling

De Kerstmarkt Dordrecht kan dit jaar vanwege de coronamaatregelen niet doorgaan. Dat heeft het College van burgemeester en wethouders in nauw overleg met de organisator Dordrecht Marketing, “met pijn in het hart” besloten. Wel wordt gekeken naar alternatieven.
Vivian Rutte | 2 juli 2020 15:46 | Aangepast op 2 juli 2020 15:46
Vanwege de coronamaatregelen acht de organisatie het niet realistisch dat de Kerstmarkt georganiseerd kan worden op een wijze die recht doet aan het evenement en het concept, maar vooral niet op een wijze die voldoet aan de verwachtingen van inwoners, bezoekers en deelnemers. Het evenement trekt jaarlijks meer dan 350.000 bezoekers, uit binnen- en buitenland; 1,5 meter afstand houden is dan niet haalbaar.

Omdat de Kerstmarkt belangrijk is voor inwoners en bezoekers van Dordrecht, en van economische waarde is voor winkels en horeca, wordt gedacht aan een alternatief programma in december: activiteiten verspreid over vierdaagse blokken rond meerdere weekenden, met extra activiteiten, zoals muziek en straattheater, extra versiering en verlichting, extra aanbiedingen en speciale openingstijden. De werktitel is 'Dordtse decemberdagen'.

Het bestuur van POBD, vereniging van ondernemers in de binnenstad, heeft begrip voor de afwegingen en het besluit. Men is blij dat er over alternatieven wordt nagedacht en geeft aan daaraan graag te willen meewerken. De eerste contacten om het concept met ondernemers inhoudelijk vorm te geven zijn gelegd.

Open Monumentendagen

Ook de in Dordrecht populaire Open Monumentendagen (tweede weekend september) moeten in aangepaste vorm doorgaan. Dordrecht is een van de belangrijkste monumentensteden van het land en staat landelijk al jaren in de top van bezoekersaantallen tijdens de Open Monumentendagen. Door de landelijke organisatie is een protocol opgesteld, op basis hiervan wordt bepaald welke monumenten open zijn, naar verwachting een flink aantal minder dan normale jaren. Dit wordt aangevuld met extra activiteiten (wandelingen, muziekprogramma, speurtochten) en digitale onderdelen.

Tijdig weloverwogen besluit

Het college vindt het belangrijk om nu duidelijkheid te geven aan alle betrokkenen, zegt wethouder Maarten Burggraaf: ''Het is een afweging: aan de ene kant staat volksgezondheid voorop en wil je geen risico nemen, aan de andere kant weet je hoe belangrijk dit soort evenementen zijn voor de lokale economie. We denken dat deze keuze aan alle belangen recht doet.”

Gerben Baaij, directeur van Dordrecht Marketing: ''We zoeken onder de omstandigheden naar de best mogelijke alternatieven, voor bewoners, bezoekers en ondernemers. Daar gaan we met alle betrokken gemeenten en ondernemers met veel energie zo goed mogelijk invulling aan geven. De situatie ten aanzien van corona kan nog wijzigen, in positieve en negatieve zin. Maar uitstel van het besluit over de Kerstmarkt is geen optie. De tijd wordt dan simpelweg te kort.''

Lees ook

Kittig winkeltje heeft poezen in alle soorten en maten

Ze had een leuke baan als doktersassistente in het Erasmus MC, maar besloot haar hart te volgen. Nu ...

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...