Dordrecht, Netherlands

Landelijke herdenking in Dordrecht staat stil bij slachtoffers van dodelijk geweld

Een grote landelijke herdenking in de Grote Kerk van Dordrecht. Zaterdag komen nabestaanden van slachtoffers van dodelijk geweld samen om hun dierbaren te herdenken. Op deze dag vinden mensen steun bij elkaar. Het is een jaarlijkse herdenking, die iedere keer in een andere stad wordt gehouden.
Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Linda van der Net | 20 september 2024 12:00 | Aangepast op 20 september 2024 12:00
Honderden nabestaanden vanuit het hele land komen af op de jaarlijkse herdenking. In de ochtend wordt er stil gestaan bij cold cases. Er zijn toespraken en gezamenlijk wordt er naar muziek geluisterd.

Met de jaarlijkse samenkomst wil de organisatie ook aandacht vragen voor het onderwerp. Saskia Wolters is zelf nabestaande van haar broer Joost, die uit het niets werd doodgestoken in de metro, en zit in de organisatie van de herdenking: “We leven in Nederland in een dadergerichte maatschappij en zodra er een misdrijf heeft plaatsgevonden zijn alle ogen vooral op de dader gericht", vertelt Saskia. "Tegelijkertijd vergeten we weleens dat er nabestaanden zijn, voor wie hun leven volledig overhoop gehaald is."

Rouwlint
Een belangrijk onderdeel van de dag is het dragen van een rouwlint. Door de binnenstad lopen de nabestaanden een route met een 400 meter lang lint met daarop alle namen van de slachtoffers. Loes Soepnel loopt dit jaar voor de tiende keer mee. "Het is zo groot, het komt zo vaak voor en we moeten er iets mee doen", vertelt ze. Haar man werd dertien jaar geleden om het leven gebracht door haar stiefzoon. Op dat moment was zij uit eten voor haar verjaardag. “Als ik toen thuis was geweest, dan had ik hier nu niet gestaan.“

Streekomroep 56 sprak met Loes en Saskia. Bekijk hier de reportage.

Lees meer over:

Herdenking|Grote Kerk|geweld|

Lees ook

Anna (19) overleed na ongeluk, vader Hans organiseert benefietconcert

Hans de Bruin organiseert op 8 maart een benefietconcert in de Grote Kerk, ter nagedachtenis aan zij...

Ton (66) heeft 'fantastisch veel gedaan' voor Grote Kerk en ontvangt erespeld

De Johan de Wittspeld is dit weekend uitgereikt. Voormalig kerkrentmeester Ton Bok ontving de onders...

Nasleep incident Grote Kerk: geen aanpassingen nodig, wel gesloten toren

De gemeente Dordrecht hoeft de veiligheid van de toren van de Grote Kerk niet te verbeteren. Tot die...

Staat de mooiste kerktoren van ons land in Dordrecht?

De toren van de Grote Kerk van Dordrecht, die door veel schilders is vereeuwigd, is geselecteerd voo...

Tientallen mensen trotseren hevige regenbuien voor herdenking gebroeders De Witt

De moord op de Dordtse broers De Witt is dinsdagavond herdacht door tientallen aanwezigen op de Visb...

Jonge zangeres en historisch besef tijdens herdenking moord gebroeders De Witt

Schijnbaar achteloos lopen er jaarlijks talloze personen voor het standbeeld van de broers De Witt o...