Dordrecht, Netherlands

Lucinda Brand schrijft Baloise Ladies Tour op haar naam

Lucinda Brand heeft de negende editie van de Baloise Ladies Tour op haar naam gebracht. De 34-jarige renster van Lidl-Trek zag haar leidende positie in de slotrit niet meer in gevaar komen.
Corrado Francke | 17 juli 2023 09:57 | Aangepast op 17 juli 2023 09:57
Brand had zaterdag de leiding gepakt met het winnen van de tijdrit in Knokke-Heist. In drie van de vier ritten daarvoor eindigde ze bij de beste drie, waardoor ze met een voorsprong van 24 seconden op haar twee concurrenten Emma Norsgaard en Anna Henderson aan de laatste rit begon.

De slotetappe van en naar het Belgische Deinze over 121,1 kilometer werd gewonnen door Jelena Eric. Femke de Vries werd tweede, voor Alice Maria Arzuffi en Brand. De negende editie van de ronde door Nederland en België, voorheen BeNe Ladies Tour, begon woensdag in Vlissingen.

Brand start komende zondag aan de Tour de France Femmes. De etappekoers, die volgend jaar ook Dordrecht aandoet, start in de Franse stad Clermont-Ferrand. Op zondag 30 juli is in Pau de afsluitende tijdrit van de Ronde van Frankrijk voor vrouwen.

Lees meer over:

Lucinda Brand|

Lees ook

Indrukwekkende Brand wint laatste wereldbekerwedstrijd en is klaar voor WK

Lucinda Brand heeft met de zege bij de wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide haar seizoen extra glans ...

Lucinda Brand slaat Nederlands kampioenschap over om te focussen op WK-voorbereiding

Lucinda Brand zal haar nationale titel in het veldrijden niet verdedigen. De 35-jarige renster van B...

EK-brons voor Lucinda Brand: ‘Taai, maar mooi gevecht’

Lucinda Brand is zondag op het podium geëindigd van het Europees kampioenschap veldrijden. De Dordts...

Lucinda Brand wint haar tweede veldrit van het seizoen in Belgisch Overijse

Wielrenster Lucina Brand is na een lange solo eerste geworden in de superprestige-wedstrijd veldrijd...

Toptien op WK gravel voor Dordtse Lucinda Brand

Lucinda Brand is op de tiende plek geëndigd tijdens het WK gravel in het Belgische Leuven. De veldri...

Lucinda Brand wordt achtste in Tour en is beslissende factor in eindklassement

Dordrecht heeft wederom een belangrijke rol in de Tour de France voor vrouwen gespeeld. Waar het pel...