Dordrecht, Netherlands

Minder kerstlampjes in de stad dit jaar

Op het Bagijnhof en in de Johan de Wittstraat is dit jaar minder sfeerverlichting te zien. Uit onderzoek van de gemeente kwam dat de muurankers en de kabels het gewicht van de lampjes in combinatie met sneeuw niet kunnen dragen.
Petra Scheurwater | 7 november 2018 17:57 | Aangepast op 7 november 2018 17:57
De gemeente onderzocht de kwaliteit van de bevestiging van de lampjes, nadat in 2017 de lichtjes naar beneden vielen bij hevige sneeuwval. Daarbij raakte een 9-jarig meisje licht gewond.

De overspanning voor de kerstverlichting in de stad wordt op alle andere plaatsen ook gecontroleerd. Daarbij zijn geen onoverkomelijke problemen aangetroffen.

Woensdagmiddag zijn de hoogwerkers op de Visstraat begonnen met het nalopen. Door het ophangen van de gewichten aan de overspanningskabels, wordt getest of zij het berekende gewicht uit het onderzoek aankunnen. Daarin zit het gewicht van de sfeerverlichting en overige belasting, zoals sneeuw.


Johan Jonker meldt dat voor het Bagijnhof en de Johan de Wittstraat nog geen goed onderzoeksresultaten beschikbaar zijn. Daarom is gekozen om op deze locaties dit seizoen uit voorzorg minder sfeerverlichting op te hangen.

Lees ook

Kittig winkeltje heeft poezen in alle soorten en maten

Ze had een leuke baan als doktersassistente in het Erasmus MC, maar besloot haar hart te volgen. Nu ...

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...