Dordrecht, Netherlands

Schuur wordt schaapskooi

De schuur van de Zuileshoeve in de Hollandse Biesbosch is in gebruik genomen als schaapskooi. Het gebouw was de afgelopen jaren de plek waar Lammetjesdag werd gehouden, maar de rest van het jaar mochten de schapen er niet in.
Peter Tromp | 7 april 2015 16:18 | Aangepast op 7 april 2015 16:18
Een echte schaapskooi in Dordrecht is nodig, omdat de kudde is uitgebreid naar 250 schapen. Iedere winter verhuizen ze naar een schaapskooi in Ottoland, maar daar is nu onvoldoende plek. De schaapskooi in Ottoland is eigenaar van de Dordtse kudde. Parkschap Biesbosch wilde de Zuileshoeve laten exploiteren door een ondernemer die er een toeristentrekkende invulling aan kon geven. Diverse plannen passeerden de revue. De schaapskooi heeft de hoeve nu voor enkele maanden gehuurd en wil hem definitief gebruiken als schaapskooi. Daarover wordt nog onderhandeld met het Parkschap.

Tweede Paasdag was het Lammetjesdag. De lammetjes en de rest van de kudde konden worden bekeken in en bij de Zuileshoeve.

Lees ook

Kittig winkeltje heeft poezen in alle soorten en maten

Ze had een leuke baan als doktersassistente in het Erasmus MC, maar besloot haar hart te volgen. Nu ...

Zorginstelling wil zorg voor cliënt stopzetten vanwege 'grensoverschrijdend gedrag'

De Protestantse Zorggroep Crabbehoff (PZC) wil een 20-jarige cliënt weghebben, omdat zijn moeder zic...

Bijeenkomst over verslaafdenopvang: 'Ik denk dat de boodschap wel aangekomen is'

Tientallen mensen zijn donderdagavond afgekomen op een debat over de verslaafdenopvang aan het Kromh...

Alblasserdammers mogen meepraten over nieuwe bouwlocaties

Het college van burgemeester en wethouders van Alblasserdam heeft onlangs de geheimhouding van versc...

Zwaargewonde (33) bij frontale botsing tussen twee auto’s

Twee auto’s zijn donderdagmiddag rond 16.30 uur frontaal tegen elkaar gebotst op de Munnikensteeg in...

Steeds meer molenaars, Dordrecht centrum van Zuid-Hollandse molenaarsopleidingen

Dames met een voorliefde voor techniek, achttienjarige molenaarszonen uit de Alblasserwaard en pensi...