De explorers (scouts van 15-18 jaar) gaan in december op pad om kerstgroeten te bezorgen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Verstuurders van de kaarten betalen daar € 0,60 voor. En dat is goedkoper dan bij PostNL en zelfs de decemberzegels, laat de scouting weten. En de post wordt gegarandeerd voor de kerstdagen bezorgd.
Hoe werkt het?
Kerstkaarten voorzien van een volledig adres kunnen ingeleverd worden bij het scoutinggebouw op Jeugddorp op zaterdag 16 december tussen 10.00 en 19.00 uur en dinsdag 19 december tussen 19.00 en 20.30 uur.
Bij het inleveren van de kerstkaart(en) wordt een bedrag van 60 cent per kaart in rekening gebracht. Betaling kan ter plekke plaatsvinden via QR-code, betaalverzoek of contant.
Doel van de actie
De opbrengst van de kerstkaartenactie wordt gebruikt ter ondersteuning van het zomerkamp van de oudste jeugdleden (15 tot 18 jaar). “Door uw kerstpost door onze scoutinggroep te laten bezorgen draagt u niet alleen bij aan de verspreiding van kerstvreugde, maar ook aan een avontuurlijke zomerervaring voor onze enthousiaste scouts”, laat de organisatie weten. “Geldinzamelacties zijn voor deze leeftijdsgroep onderdeel van het scoutingprogramma. Het draagt bij aan de zelfstandigheid van de tieners en leert met geld omgaan, de waarde van dingen en draagt bij aan de zelfstandigheid.”
Het is niet de eerste keer dat de scouts rond de kerstdagen in actie komen. In 2022 werd er ook al een actie georganiseerd. Toen bezorgden de explorers een kleine 1000 kaarten in Dordrecht, Papendrecht en Zwijndrecht.