Op de S.M. Hugo van Gijnweg viel een boom op een rijdende auto. Een van de inzittenden zou een zere rug hebben en is naar het ziekenhuis gebracht.
Ook op het Vlak in het Centrum waaide zondagochtend een boom om. Daarbij raakten geparkeerde auto's en fietsen beschadigd. De voertuigen liepen flinke schade op, maar er vielen geen gewonden.
De VSP heeft vragen gesteld aan wethouder Marco Stam over de andere bomen die daar nog staan. De partij heeft van bewoners aan het Vlak, de Wijnhaven en Kuipershaven begrepen dat zij zorgen maken. Twee weken geleden zouden zij bij de gemeente hebben aangegeven dat de boom die is omgewaaid niet goed meer was.
De partij wil weten of de gemeente hiervan op de hoogte was en of de bomen die er nog staan onderzocht kunnen worden.
Visarenden
Ook in de Biesbosch was niet elke boom bestand tegen de zware windstoten. Zo brak de wilg waarin de visarenden broedden af. Het was het enige nest in Nederland waar visarenden in broedden, toch komt er in de Biesbosch geen kunstnest voor de vogels. Dat schrijft boswachter Jacques van der Neut in zijn boswachtersblog.
"Het omwaaien van een nest is een natuurlijk fenomeen in de totale broedcyclus van visarenden. Zulke dingen gebeuren nu eenmaal. Het kan nieuwe inzichten opleveren, zeker voor de Nederlandse situatie. Wat gaan de visarenden doen? In de omgeving van de nestlocatie staat en ligt genoeg dood hout. Gaan de vogels weer over tot het bouwen van een nieuw nest op die locatie of houden ze het voor gezien?"
De visarenden bouwden hun nest in 2015 in de dode wilg. In het voorjaar van 2016 werd er voor het eerst in gebroed. Ook in 2017 en 2018 keerden de visarenden terug naar het nest.
Bij de brandweer kwamen ruim 65 meldingen binnen van stormschade in de regio Zuid-Holland-Zuid.
Foto's: Jan-Dirk