Dordrecht, Netherlands

Parkeergarages Overtoom en De Meent krijgen kentekenherkenning

De parkeergarages in het centrum van Papendrecht krijgen kentekenherkenning. De installatie van het nieuwe systeem moet in de tweede helft van juli beginnen, vanaf oktober moeten de garages ticketvrij zijn.
Redactie Streek 56 | Hans Hulswit | 19 juni 2024 13:00 | Aangepast op 19 juni 2024 13:00
Kentekenherkenning maakt parkeertickets overbodig. Vanaf 1 oktober kunnen bewoners en winkelpubliek garages De Meent en De Overtoom binnenrijden zonder een kaartje uit de automaat te halen. Voordat het echter zo ver is wordt naast het lezen van het kenteken nog gebruik gemaakt van tickets, net als in de huidige situatie.

"Duurzame investering"
Wethouder Sophia de Keizer laat weten blij te zijn met de innovatie in de parkeergarages: "Het nieuwe systeem met kentekenherkenning is toekomstbestendig en dus een duurzame investering. Bovendien is het gebruiksvriendelijk, zeker vanaf oktober, als er helemaal geen ticket meer nodig is."

Voor de bezoeker verandert er voor de rest niets, de eerste twee uren in de parkeergarage blijven gratis. Wie langer dan twee uur heeft geparkeerd, kan bij de betaalautomaten contant of elektronisch betalen. Wie dit vergeten is, kan bij de slagboom alsnog betalen, maar in dit geval kan dat alleen elektronisch.

Wie, na sluitingstijd, de trap of de lift gebruikt om lopend de parkeergarage in te gaan, kan zijn autokenteken gebruiken als code om, via de deurlezer, de (lift)deur te openen. De ticket is hierbij niet meer nodig.

Start werkzaamheden
Achter de schermen is de voorbereiding voor de installatie van het herkenningssysteem al in volle gang. Op maandag 24 juni zijn de werkzaamheden ook zichtbaar voor bezoekers. De gemeente verwacht dat deze in de eerste week van juli afgerond zijn. Dan wordt het nieuwe systeem getest: maandag 1 juli in parkeergarage De Meent en maandag 8 juli in parkeergarage De Overtoom.

Lees meer over:

Papendrecht|parkeergarages|

Meest gelezen

De auto van Irma en John stond vast in gesloten parkeergarage

Pascalle van Werkhoven | 7 mrt 2025 09:23

Lees ook

De auto van Irma en John stond vast in gesloten parkeergarage

De spoedsluiting van parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht heeft voor sommige mensen grote gevo...

Scheur in draagconstructie, parkeergarage langer dicht

Parkeergarage Drievriendenhof in het centrum van de stad is gesloten op last van eigenaar Q-Park. Ee...

Sloop oud-politiebureau en brandweerkazerne Papendrecht van start

Gemeente Papendrecht is begonnen met de sloop van het oude politiebureau en de brandweerkazerne aan ...

Werkzaamheden Westeind gestart: dijk krijgt nieuwe inrichting

Met de onthulling van een groot bord heeft wethouder Arno Janssen het startsein gegeven voor de werk...

Verkeerscampagne afgetrapt: 'Houd rekening met elkaar'

Een nieuwe verkeersveiligheidscampagne is in Papendrecht van start gegaan. Aandacht voor het verkeer...

Kerk sluit vanwege hoge kosten, mis vanaf nu in buurgemeente

De kogel is door de kerk: in 2027 wordt het Rooms-katholieke Kerkgebouw aan de Seringenstraat in Pap...